Türk işletme birimi, ülke ekonomisinin gelecek yıl yüzde 1 büyümesini ve enflasyon oranının yüzde 17 civarında değişmesini öngörüyor. Türk Sanayi ve Ticaret Birliği (TÜSİAD) başkanı Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Türk hükümetinin şu ana kadar aldığı önlemlerin "son derece olumlu" olduğunu söyledi.

Erol Bilecik, Ağustos ayında hükümete yapılan spekülatif saldırılar nedeniyle yaşanan zorlukların yapılan teşvikler ile üstesinden gelindiğini söyledi. Bilecik, "İş dünyası hükümetin sağladığı teşviklerden memnun kaldı." dedi. TUSİAD, Türkiye ekonomisinin gelecek yıl yüzde 1 büyümesini ve enflasyon oranının yüzde 17 civarında artmasını öngördüğünü belirtti.

İstatistik bürosundan gelen son verilere göre, Türkiye'nin yıllık enflasyonu Kasım ayında yüzde 21,62 oldu. Türkiye'nin Eylül ayında açıklanan yeni ekonomik programında da belirtildiği gibi, ülkenin enflasyon hedefi bu yıl yüzde 20,8, gelecek yıl yüzde 15,9, 2020'de yüzde 9,8 ve 2021'de yüzde 6,0 olarak belirlendi.

Türkiye ekonomisi yılın üçüncü çeyreğinde yıllık bazda yüzde 1,6 oranında büyürken, yeni ekonomik program kapsamında, gelecek yıl yüzde 2,3, 2020'de yüzde 3,5 ve 2021'de yüzde 5'lik büyüme hedefleniyor.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.