Dolar Güne Nasıl Başladı? Euro Kaç TL? 26 Aralık 2019 Döviz Kurunda Güncel Fiyatlar

Dolar/TL Merkez Bankası'nın 12 puanı bulan faiz indirimleri sonrası baskı altında kalmasıyla beraber, yılbaşı tatili sebebiyle düşen hacimlerde 5.95 civarında seyrediyor.

Dolar Güne Nasıl Başladı? Euro Kaç TL? 26 Aralık 2019 Döviz Kurunda Güncel Fiyatlar

26 Aralık 2019 Döviz Kurunda Güncel Fiyatlar

TL’nin reel getirisinde gözlenen ve gözlenecek düşüşlerin para birimini savunmasız bırakabileceği endişeleri ve ABD ile ilişkilere yönelik endişelerle TL geçen hafta dolar karşısında %2’nin üzerinde değer kaybetmişti. Kur dün de 5.95 civarında hareket etti.

DOLAR: 5.9369

EURO: 6.5881

ALTIN: 287.178

Dün piyasada TCMB’nin düzenlediği yatırımcı toplantıları da takip edilirken katılımcılar bankanın verdiği mesajların son PPK toplantısına benzer olduğuna vurgu yaptılar.

Reuters’a açıklamada bulunan bir bankacı, “Noel tatili olması nedeniyle yabancılardan yatırımcı toplantılarına yüksek ilgi görmedik zaten bu normal. TCMB’nin verdiği mesajlarda öne çıkan bundan sonraki faiz adımlarının oldukça sınırlı ve veri odaklı olacağı şeklinde. Benim bugünkü mesajlardan anladığım 100-200 baz puanlık faiz indirimleri yerine bundan sonra ince ayar diyebileceğimiz 25-50 puanlık sınırlı adımların zamana yayılmış bir şekilde görüşüleceği” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR