Benzin fiyatlarında son 1 ayda litre başına 57 kuruş indirim gelmesinden sonra brent petrol fiyatlarının düşmesi ve doların inmesi ile beraber bir indirim daha gündeme geldi. Benzin fiyatının bu gece yarısından itibaren 15-16 kuruş ineceği ifade ediliyor. Bu şekilde depoda 38 TL tasarruf sağlanacak.

BENZİNDE 15-16 KURUŞ İNDİRİM GÜNDEME GELDİ

Brent petrol ve uluslar arası piyasalarda benzin ve motorin fiyatlarında indirim yapılmaya devam ediliyor. Benzinin uluslar arası piyasalarda ton fiyatı 10-11 dolar kadar düştü. Brent petrol de indi. Dolarda yukarı yönlü bir hareketlenme söz konusu. Bu vaziyet, benzinde yeni bir indirimi gündeme getirdi. Elde edilen bilgilere göre; bu gece yarısından itibaren benzin fiyatlarının 15-16 kuruş düşmesi tahmin ediliyor.

SON 1 AY İÇİNDE 72-73 KURUŞ DÜZEYİNDE GERİLEMİŞ OLACAK

Benzinin litre fiyatında bu gece yarısından sonra 15-16 kuruş indirim bekleniyor. Bu indirimle beraber benzinin fiyatı son 1 ay içinde 72-73 kuruş düzeyinde gerilemiş olacak.

52 LİTRELİK DEPODA 38 TL TASARRUF

52 litrelik deposu olan bir otomobilde, bu gece yapılması beklenen indirimle beraber 38 TL'lik tasarruf elde edilecek. Bu tutar, vatandaşın cebinde kalacak.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.