Bakan Albayrak'tan İVME Paketine Yönelik Önemli Açıklama!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak: ''İleri Verimli Milli Endüstri (İVME) Finansman Paketi çerçevesinde reel sektörümüze ve üreticilerimize tahsis edilen kredi tutarı 40 milyar TL’ye ulaştı.'' dedi.

Bakan Albayrak'tan İVME Paketine Yönelik Önemli Açıklama!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter hesabından, İleri Verimli Milli Endüstri (İVME) Finansman Paketi'ne ilişkin açıklamalarda bulundu.

Paket çerçevesinde reel sektöre ve üreticilere tahsis edilen kredi tutarının 40 milyar liraya ulaştığını dile getiren Albayrak, "Enflasyona endeksli uygun maliyetli bu paket kapsamında şimdiye kadar kullanılan toplam meblağ ise yaklaşık 25 milyar lira oldu." dedi.

Bu açıklamaya göre 51 bin 372 firmaya kredi tahsis edilirken, toplam tahsis ise 39 milyar 835 milyon lira oldu. Paket dahilinde tahsis edilen kredilerin 25 milyar lirası yatırıma çevrildi.

Ham madde ara malı sektöründen 4 bin 797 firmaya 21 milyar 244 milyon lira tahsis edilirken, makine imalat yatırım kredisi kapsamında ise 1695 firmaya 6 milyar 314 milyon liralık tahsis yapıldı. Yerli makine alıcı yatırım kredisinden ise 3 bin 78 firma 7 milyar 495 milyon liralık tahsisle faydalandı.

Seracılık kategorisinde 14 bin 409 firma 2 milyar 745 milyon liralık, stratejik bitkisel üretim alanında ise 27 bin 558 firma 2 milyar 37 milyon liralık kredi alındı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

Diğer Ekonomi Haberleri-->