Bakan Albayrak: Ekonomide Aldığımız Aksiyonlar Güven Endeksini Artırıyor

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Ekonomide aldığımız aksiyonlar ekonomik güven endeksini artırmaya devam ediyor." diye konuştu.

Bakan Albayrak: Ekonomide Aldığımız Aksiyonlar Güven Endeksini Artırıyor

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ekonomide alınan aksiyonların ekonomik güven endeksini artırmaya devam ettiğini dile getirerek, "Ocaktan beri süren artış, güçlü toparlanmanın da göstergesi." şeklinde konuştu.

Albayrak, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan nisan ayı hakkında ekonomik güven endeksine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ekonomide alınan aksiyonların ekonomik güven endeksini artırmaya devam ettiğine dikkati çeken Albayrak, ocaktan itibaren süren artışın, güçlü toparlanmanın da göstergesi olduğuna işaret etti. Albayrak, "İnşallah 2. çeyrekten itibaren uygulayacağımız politikalar ve Yapısal Dönüşüm Adımları ile daha yüksek seviyeleri yakalayacağız." ifadelerini kullandı.

Albayrak'ın paylaştığı infografikte de ekonomik güven endeksi, tüketici güven endeksi, reel kesim güven endeksi ile hizmet sektörü güven endeksi değerlerine ve artış oranlarına yer verildi.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Ekonomi Haberleri