ASELSAN, Savunma Sanayi Şirketleri Listesinde 3 Basamak Yükseldi

ASELSAN, dünyanın ilk 100 savunma sanayisi şirketi "Defense News Top 100" listesinde 3 basamak yükselerek 52'nci sıraya yerleşti

ASELSAN, Savunma Sanayi Şirketleri Listesinde 3 Basamak Yükseldi

ASELSAN, Savunma Sanayi Şirketleri Listesinde 3 Basamak Yükseldi

ASELSAN'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının bir kuruluşu olan ASELSAN, ABD merkezli askeri yayıncılık kuruluşu Defense News dergisi tarafından yayımlanan "Defense News Top 100" listesindeki yükselişine devam etti.

52. SIRAYA YÜKSELDİ  

Listeye 2006 yılında giren ve geçen sene 55'inci sıraya kadar çıkan şirket, bu yıl üstlendiği yeni projelerle başarı grafiğini geliştirerek yaklaşık 1,8 milyar dolar ciro elde etti. Şirket böylece, listedeki yerini 3 basamak daha yükselterek, 52'nci sıraya yükseldi.

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün, kurulduğu 1975 yılından itibaren şirketin Türk ordusuna elektronik cihaz ve sistem açısından çok önemli bir kaynak oluşturduğunu vurgulayarak şu ifadeleri aktardı:

"Ordumuzun bize gösterdiği güveni boşa çıkarmamak için 40 yıldan uzun süredir durmadan çalışıyoruz. Dünyanın 64 ülkesine ihracat gerçekleştirirken 'Türk ordusu da bu sistemi kullanıyor' sözünü altını çizerek gururla söyledik."

Görgün, ASELSAN'ın milli ve yerli sistemler geliştirerek teknolojide tam bağımsızlık hedefiyle 7 bini aşkın personeliyle çalışmaya devam ettiğini belirterek, "Dünyanın ilk 50 savunma sanayi firmasından biri olma hedefimizi gerçekleştirmeye çok az kaldı. Devletimizin ve ASELSAN ürünlerini kullanmayı tercih eden dost ve müttefik ülkelerimizin desteği ile bu hedefi kısa sürede gerçekleştireceğimize inanıyoruz." yorumunda bulundu.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR