Altın Güne Yükselişle Başladı! 8 Mayıs Altın Fiyatları

Altının gram fiyatı, güne artışla başlamasının sonrasında 254,8 lira seviyesinde dengesini buldu.

Altın Güne Yükselişle Başladı

Altının gram fiyatı, güne artışla başlamasının sonrasında 254,8 lira düzeyinde dengelendi.

Dün dolar kuru ve ons altındaki değer kazançlarına paralel pozitif bir seyir takip eden gram altın, günü önceki kapanışa oranla yüzde 1,5 primle 254,1 liradan kapattı.

Altının gram fiyatı, bugüne artışla başlamasının sonrasında saat 10.30 itibarıyla önceki kapanışa oranla yüzde 0,3 primle 254,8 lira düzeyinde dengelendi. Kapalıçarşı'da çeyrek altın 415 lira, Cumhuriyet altını 1.701 liradan satılıyor.

Asya piyasalarında pozitif bir seyir takip eden altının ons fiyatı ise şu dakikalarda yüzde 0,1 değer kazancıyla 1.285,3 dolar seviyesinden işlem görüyor.

AA Finans Analisti İslam Memiş, ABD Başkanı Donald Trump'ın Çin mallarına ilave gümrük vergisi getireceğini açıklamasının, altının ons fiyatı ve dolar kurunun artmasına sebep olduğunu ifade etti.

İsrail-Filistin ve ABD-İran gerginliği ile Hindistan'daki festivalden sebeple global altın talebinin arttığını gözlemlediklerini söyleyen Memiş, "Ticaret savaşları, jeopolitik riskler ve talep artışı gibi sebepler altın fiyatlarını olumlu yönde desteklemeye devam edebilir. Teknik açıdan altının ons fiyatında 1.287 dolar seviyesi yukarı yönlü kırılırsa 1.292-1.297 ve 1.307 dolar seviyelerini izleyeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Ekonomi Haberleri