22 Ağustos 2019
  • Istanbul 23°
  • Ankara 20°
  • Izmir 28°
İmsak 04:38
Güneş 06:12
Öğle 13:12
İkindi 16:59
Akşam 20:03
Yatsı 21:31
BIST95.522
Dolar5,7179
Euro6,3444
Altın276,31

Ağrı'da Kurulan Tekstil Fabrikasına İşçi Alımı Başladı

Ağrı'da, kurulacağını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdelendiği, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun temelini attığı fabrika için iş başvuruları alınmaya başlandı. İlk etapta 150 kişinin alınacağı fabrikaya bin 500 kişi başvuru yaptı

Ağrı'da Kurulan Tekstil Fabrikasına İşçi Alımı Başladı

Ağrı'da Kurulan Tekstil Fabrikasına İşçi Alımı Başladı

Ağrı Tekstilkent'te, 50 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulan dev tesisin büyük bir kısmı tamamlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 25 Mart'ta Ağrı'daki mitingde müjdelediği, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun temelini attığı Dünya spor giyim devi Nike'ın fabrikaya personel alımının başlaması kent sakinlerine iş umudu vermişti.

Yeşim Tekstil İnsan Kaynakları ve Sosyal Uygunluk Direktörü Fatoş Hüseyinca, gazetecilere açıklamada bulunarak, Vali Süleyman Elban'ın desteğiyle Ağrı'ya önemli bir tesis kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Şehirde işsizliğin azalmasına katkıda buluancakları için de gururlu olduklarını aktaran Hüseyinca, şöyle dedi:

"Tüm ürünlerini ihraç eden bir firma olarak aslında bu bölgede işsizlik oranının azaltılmasıyla ve yeni istihdam alanlarının yaratılmasıyla ilgili Ağrı Valisi Sayın Süleyman Elban ile yaptığımız görüşmeler doğrultusunda yatırım kararı alındı. Dikim, nakış baskı ve tüm birimleri içeren 50 bin metrekare kapalı alanı, kreşi, yemekhanesi ve spor alanlarıyla beraber bir tesisi planlıyoruz."

"İSTİHDAM SAĞLAMAK ÇOK GÜZEL BİR ŞEY"

Hüseyinca, işe alımda yoğun bir başvuru olduğunu belirterek, ilk etapta 150 kadar kişi alacaklarını belirtti. Hüseyinca, "Sadece üretim elemanları değil, kreş öğretmeni, hemşire, muhasebe ve güvenlik görevlileri de alacağız. İlk etapta 150 kişilik kontenjana bin 500 kişinin başvurması hem büyük bir mutluluk hem de bu kadar işsizin olması üzüntü veriyor. Tabii ki bu işsizlere istihdam sağlamak çok güzel bir şey." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın destekleriyle açıldığına belirterek "Şu an binden fazla insanımız burada bekliyor. Herkes çok heyecanlı. Çok mutluyuz çünkü bu kadar insanın ekmek sahibi olması çok anlamlı ve güzel bir şey." ifadesinde bulundu.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Ekonomi Haberleri