26 Ağustos 2019
  • Istanbul 25°
  • Ankara 19.44°
  • Izmir 26°
İmsak 04:45
Güneş 06:17
Öğle 13:11
İkindi 16:55
Akşam 19:55
Yatsı 21:21
BIST97.149
Dolar5,8179
Euro6,4883
Altın288,52

TYT Soru - Cevapları Ne Zaman Yayınlanacak? YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

YKS soru ve cevapları (TYT ve AYT) ne zaman yayınlanacak? YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Ayrıntılar haberimizde.

TYT Soru - Cevapları Ne Zaman Yayınlanacak? YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Üniversiteye geçişte gerçekleştirilen Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Yükseköğrenim Kurumları Sınavı (YKS) bu hafta sonu gerçekleştirildi. Sınavların ardından üniversite adaylarının en çok merak ettiği konuların başında YKS soru ve cevapları (TYT ve AYT) ne zaman yayınlanacak? YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? soruları geliyor. 

TYT SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

YKS'nin ilk oturumu olan TYT yani Temel Yeterlilik Testi dün yapıldı. Adaylar, sınavda karşılarına çıkan soruların cevap anahtarlarının yayınlanmasını bekliyor. Adaylar böylece kendi cevapları ile doğru cevapları kıyaslayarak puanlarını tahmin etmeye çalışacak. ÖSYM'den henüz bir açıklama yapılmadı ancak TYT soru ve cevaplarının iki oturumun ardından yayınlanması bekleniyor. ÖSYM'den gelecek açıklamalar haberimizde yer alacak.

YKS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM'nin takvimine göre, YKS sınav sonuçları 18 Temmuz 2019 Perşembe günü erişime açılacak. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebilecekler. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmünde olacak.

Son Dakika Eğitim Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Eğitim Haberleri