Milli Eğitim Bakanlığı Tekli Eğitime Geçişte Çalışmalarını Hızlandırdı

Milli Eğitim Bakanlığı, ikili eğitimin kaldırılmasına yönelik çalışmalarına hız verdi. Bu doğrultuda 2 bin okul öncesi, 38 bin ilköğretim olmak üzere 40 bin yeni derslik hazırlanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı Tekli Eğitime Geçişte Çalışmalarını Hızlandırdı

Milli Eğitim Bakanlığı Tekli Eğitime Geçişte Çalışmalarını Hızlandırdı

İlk, orta ve liselerde tekli eğitime geçmek için yapılan çalışmalara hı verildi. Bu doğrultuda en çok dersliğe ihtiyacı olan ilköğretim ve okul öncesi sınıfları için toplam 40 binden fazla yeni derslik hazırlanacak. En geç 2021 senesine kadar tamemen bitecek olan derslikler için 2 milyar TL'nin üzerinde bir bütçe ayrıldı.

PROJELERE HIZ VERİLDİ

Akşam gazetesinde yer alan bilgilere göre, bu doğrultuda gereken derslik ihtiyacını tamamlamaya ilişkin faaliyetlere hız verildi. Bakanlık bir yandan okul olarak faaliyet gösterebilecek uygun bina ararken diğer yandan yeni derslik inşaatları için çalışmalara hız verdi.

1.9 MİLYARLIK KAYNAK

Bakanlık tarafından yapılacak yeni dersliklerin 2 bin 4'ü okul öncesi eğitime, 38 bin 150'si ise ilk ve orta okulların kullanımına uygun şekilde hazırlanacak. Toplam 40 bin 154 yeni derslik kademeli olarak yapılacak ve 2021'e tamamı hizmet vermeye başlayacak. Söz konusu 2 sene içerisinde tamamlanması düşünülen 40 binin üzerinde derslik için 1 milyar 941 milyon 844 TL bütçe ayrıldı.

Son Dakika Eğitim Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR