Edirne’deki Üreticiler Depolarında Kalan Çeltikleri TMO'ne Getirmeye Başladı

Türkiye’nin çeltik ihtiyacının büyük kısmını karşılayan Edirne’deki üreticiler, depolarında kalan çeltikleri Toprak Mahsulleri Ofisi şubelerine getiriyor.

12.04.2021-16:46 - (Son Güncelleme: 12.04.2021-17:52)Edirne’deki Üreticiler Depolarında Kalan Çeltikleri TMO'ne Getirmeye Başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO),çiftçinin elinde kalan yemeklik patates, soğan ve çeltik satın alacağını açıklamıştı.

Bu kapsamda sabah erken saatlerden itibaren Uzunköprü TMO Ajans Amirliğine gelerek, aldıkları randevu sırasına göre işlem yaptıran Edirneli üreticiler, ilk olarak ürün numunesi verdi.

NUMULER ALINIP FİYAT BELİRLENDİ

Alınan numuneler analiz edilip fiyat belirlendikten sonra TMO depolarına boşaltıldı. Çeltik üreticisi Emin Özbalkan, AA muhabirine, diğer çiftçiler gibi kendisinin de elinde kalan ürünleri TMO'ya getirdiğini söyledi. 

''ÜRETTİĞİMİZ ÜRÜNLER BOŞA GİTMEDİ''

Bu sene yaklaşık 100 ton çeltiğin elinde kaldığını, fiyatların düşmesiyle satışını da yapamadığını anlatan Özbalkan, "Ben bu şansı bize verdiği için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a çok teşekkür ederim. Ürettiğimiz ürünler boşa gitmedi, hepsini değerlendirdik. Eğer devletimiz almasaydı, biz piyasaya bu malları vermezdik." dedi.


ÜRETİCİDEN CUMHURBAŞKANI’NA TEŞEKKÜR

Sebahattin Sökmen ise geçen sene 500-600 dönüm alanda çeltik ekimi yaptığını ve verimin çok düşük olduğunu belirtti. Sökmen, kendilerine verdiği destek ve ürünlerini TMO'nun uygun fiyattan almasını sağladığı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.

Diğer çiftçiler de ürünlerini, TMO depolarına boşalttıktan sonra memnuniyetlerini dile getirdi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Çok Okunanlar