Ebru Gündeş Boşanma Davası Açtı!

Ünlü şarkıcı Ebru Gündeş, 'evlilik birliğinin temelinden sarsıldığı' gerekçesiyle 11 yıldır evli olduğu Reza Zarrab'a boşanma davası açtı.

16.04.2021-10:22 - (Son Güncelleme: 16.04.2021-16:22)Ebru Gündeş Boşanma Davası Açtı!

Ebru Gündeş ve Reza Zarrab 2010 yılında evlenip 1 sene sonra kızları Alara’yı kucaklarına almışlardı. 17 Aralık 2013'te tutuklanan Zarrab, 28 Şubat 2014'te tahliye oldu. İlk kez birbirlerinden bu kadar ayrı kalan çiftin evliliklerini en derinden sarsan olay ise 22 Mart 2016'da tatil için gittikleri Miami'de, Reza Zarrab'ın havalimanında gözaltına alınması oldu.

Zarrab'ın ABD'nin İran'a yönelik ambargosunun delinmesinde rol oynadığı, aracılık yaptığı iddia ediliyordu. Tutuklanan Zarrab, 1 yıl sonra ‘itirafçı’ oldu ve serbest kaldı. Zarrab, eşi ve kızı Türkiye'de olmasına rağmen New York'ta yaşamaya karar verdi ve Türkiye’ye olaylardan sonra hiç dönmedi.

8 AY KONUŞMADILAR

Ayrılık dedikoduları çıksa da iki taraftan da kesin bir yanıt hiçbir zaman gelmemişti. Ebru Gündeş'in Bodrum Aile Mahkemesi'nde açtığı boşanma davası dilekçesiyle ise tüm gerçekler tespit edildi. ABD'de süren dava ve soruşturma, çift arasında gerginliğe sebep olmuştu. Aralarındaki ilk kavga 2016 Haziran'ında patlak verdi. 8 ay boyunca hiç görüşmediler ve konuşmadılar. Hatta Gündeş'in iddiasına göre Zarrab, kızları Alara ile bile iletişim içerisinde bulunmadı. Sürecin sonunda barışsalar da tartışmalar hiç bitmedi. Buna rağmen Ebru Gündeş, kızıyla birlikte 6 kez ABD'ye giderek aile ortamını kurmaya çalıştı.

DEFOL!

Ebru Gündeş ile Reza Zarrab arasındaki en şiddetli tartışma ise Aralık 2020'de yine bir kriz yaşandı! Reza Zarrab kızını özlediğini söyleyerek Gündeş’i ve Alara’yı yanına çağırdı. Ancak Gündeş, Zarrab'ın bu teklifini pandemiden dolayı geri çevirdi. Zarrab'ın buna karşılığı ise Gündeş'in iddiasına göre şu sözlerle oldu: ‘Sen beni ilgilendirmiyorsun, seninle işim kalmadı. Çocuğumu buraya getireceksin. Ben zaten seninle boşanacağım, bu iş böyle devam etmez. Evimden de hayatımdan da defol git.’

EVİ TERK ETTİ OTELE YERLEŞTİ!

Rıza Zarrab’ın bu sözlerini kendine yediremeyen Ebru Gündeş, birlikte yaşadıkları Kanlıca'daki yalıyı terk etti. 1 ay boyunca kızıyla birlikte İstanbul'da bir otel odasında yaşadı. Sonrasında ise kızının düzenini bozmamak adına tekrar yalıya döndü!

AYNI EV FAKAT AYRI ODALAR!

2021 Şubat ayında Ebru Gündeş, kızıyla Reza Zarrab'ın yanına gitti. Ünlü şarkıcı kızını babasının evine bıraktı, kendisi ise bir otelde kaldı. 3 günlük otel konaklamasının ardından kızının ısrarı üzerine Zarrab'ın evine gitti. Gündeş, dilekçede eşiyle aynı evde, fakat ayrı odada kaldığını belirtti.

BOŞANMA DAVASI AÇTI

Boşanma kararı alan Ebru Gündeş, dava açmak için Bodrum Aile Mahkemesi'ne gitti. Dava dilekçesindeki ayrıntıya göre şarkıcı artık Bodrum-Bitez'de yaşıyordu. Reza Zarrab'ın adresi ise Beykoz-Kanlıca'daki yalı olarak gösterilmişti. Bodrum Aile Mahkemesi, 12 Nisan'da verdiği kararda tarafların 2 hafta içinde dosyaya ilişkin savunma ve itirazlarını iletmesini talep etti. Mahkeme ayrıca çiftin çocuklarının velayeti, psikolojik durumu ve tarafların boşanma nedenleri hakkında sosyal inceleme raporu alınmasına hükmetti. Ebru Gündeş, dava dilekçesinde evlilik birliğinin onarılamaz bir şekilde temelinden sarsıldığına vurgu yaparak boşanmak istediğini dile getirdi. Sanatçı, kızı Alara'nın velayetini de talep etti.

İHANET İDDİASI DİLEKÇEDE

Ebru Gündeş, Reza Zarrab'ın başka kadınlarla ilişkisinin bulunduğunu iddia ettiği dava dilekçesinde, o kadınlardan birini kendisinin de yakından tanıdığını belirtti. Bu ilişkilere hem kızının hem de kızının bakıcısının şahit olduğunu öne süren Gündeş, kendisinin de bunları farklı kaynaklardan doğrulattığını ifade etti.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR