Dünya Türk çocuğu konuşuyor: Annesi babası yaralı olan depremzede çocuk Hollanda da ortaya çıktı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde anne ve babasının yaralandığını söyleyen 5 yaşındaki çocuk Hollanda da ortaya çıktı. Dünya bu çocuğu konuşuyor.

24.05.2023-17:00 - (Son Güncelleme: 24.05.2023-17:19) Dünya Türk çocuğu konuşuyor: Annesi babası yaralı olan depremzede çocuk Hollanda da ortaya çıktı

Dünya Hollanda da ortaya çıkan 5 yaşındaki Türk çocuğu konuşuyor. Anne ve babasının depremde yaralandığını söyleyen çocuğun tek başına Hollanda da ortaya çıkması yetkilileri ayaklandırdı. 

5 yaşındaki depremzede çocuk Hollanda da ortaya çıktı

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem 11 ilde büyük yıkıma sebep olurken, 50 binden fazla kişinin de hayatını kaybetmesine neden oldu. Hollanda da ortaya çıkan 5 yaşındaki Türk çocuğun depremzede olduğunu söylemesi yetkileri hareketlendirdi. Maastricht şehir polisinin Instagram hesabından "Büyük şehirde yalnız" başlığıyla yapılan açıklamada, 5 yaşındaki Türk erkek çocuğunun şehir merkezinde tek başına dolaşırken bulunduğu belirtildi. Tek bir kelime Felemenkçe bilmeyen Türk çocuk polis karakoluna götürüldü. BBC Türkçe’de yer alan habere göre, karakolda yemek ve dondurma ikram edilen küçük çocuk Türkçe konuşan bir polisle sohbet ederek durumunu anlattı.

“Annem ve babam depremde yaralandı”

Karakoldaki Türkçe konuşan polis memuruna Türkiye’den geldiğini anlatan çocuk anne ve babasının ülkelerinde olduğunu ve 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde yaralandığını söyledi. 5 yaşındaki çocuğun Hollanda'ya nasıl geldiğine dair bir bilgi verilmedi. Hollandalı yetkililerin bu konuyu araştırdığı belirtildi. Sosyal hizmetlere teslim edilen çocuk sığınma evine gönderildi.

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal