Dünya Tiyatrolar Günü'nde İzlenebilecek Oyunlar

Dünya Tiyatrolar Günü'nde perde kapanmıyor. Devlet Tiyatroları, Şehir Tiyatroları ve bazı özel tiyatroların oyunları dijital olarak sanatseverlerle buluşuyor. İşte o oyunlar...

27.03.2020-11:41 - (Son Güncelleme: 27.03.2020-11:44)Dünya Tiyatrolar Günü'nde İzlenebilecek Oyunlar


Devlet Tiyatroları, Reis Bey adlı oyunla 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü'nde TRT2 ekranlarında olacak.

Necip Fazıl Kısakürek'in unutulmaz eseri "Reis Bey" bu akşam saat 20.30'da Özer Tunca'nın yönetmenliğinde tiyatroseverlerle buluşacak.

2 saat 5 dakika süren oyunda görevinden hiç taviz vermeyen, yasalara son derece bağlı, kanun makinesi, taş kalpli bir ağır ceza reisinin vicdan muhasebesi anlatılıyor.

Oyunda Reis Bey'e Osman Nuri Ercan hayat veriyor.

"GEÇ KALANLAR" DİJİTAL SAHNEDEŞehir Tiyatroları, bu akşam saat 20.00'de "Geç Kalanlar" oyununu online olarak sahneleyecek.

Zamanın geri alınamayışıyla acı biçimde yüzleşen bir çiftin hikayesini anlatan oyun, izleyiciyi geç kalmış bir yüzleşmeyle karşı karşıya getiriyor.

Oyunda; Defne Gürmen, Elçin Atamgüç, Vildan Gürelman ve Zafer Kırşan rol alıyor.

Oyun, https://kultursanat.istanbul/ adresinden sanatseverlerle buluşacak.

TİYATRO AK'LA KARA YOUTUBE'DATiyatro Ak'la Kara; "Patron Kim?, Arsız Davet, Tom Dick ve Harry" adlı oyunlarını sanatseverler için Youtube kanalı üzerinden sahneliyor.

MEKAN ARTI'DAN TİYATRO OYUNLARI

Çağdaş gösteri sanatları alanında uluslararası çalışmalar yürüten Mekan Artı daha önce sahnelemediği tüm oyunları Youtube sayfasından meraklılarıyla buluşturuyor.


YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR