Zimbabve'nin Eski Lideri Mugabe’den Milyonlarca Dolar Miras!

Zimbabve'de 6 Eylül'de yaşamını yitiren eski Devlet Başkanı Robert Mugabe'nin bıraktığı mirasın milyonlarca dolar olduğu açıklandı.

Zimbabve'nin Eski Lideri Mugabe’den Milyonlarca Dolar Miras!

Zimbabve'de 6 Eylül'de yaşamını yitiren eski Devlet Başkanı Robert Mugabe'nin bıraktığı mirasın milyonlarca dolar olduğu açıklandı.
Elde edilen bilgiye göre, serveti ülkede yıllarca tartışan Mugabe'nin yerel bir bankada 10 milyon doları, başkent Harare'de 4 evi, 10 otomobili, 11 hektar arsası ve bir çiftliğe sahip olduğu aktarıldı.

Haber, Mugabe'nin kızı Bona Chikowere'nin ekimde yüksek mahkemeye beyan ettiği listeye dayandırılarak hazırlandı. Chikowere, mahkemeden Mugabe'ye ait nakit ve taşınmazların aile adına kayıt altına alınmasını talep etti. Söz konusu aile tarafından işletildiği ileri sürülen süt çiftlikleri yer almazken, Mugabe'ye ait bir vasiyetnamenin de bulunmadığı dile getirdi.

Ölümünden önce Mugabe'nin yurt içi ve yurt dışında 100 milyonlarca dolara tekabül eden mülkü olduğu ileri sürülmüştü. Kıtlık ve ekonomik krizle mücadele eden Zimbabve'nin eski Devlet Başkanı Mugabe, 6 Eylül'de 95 yaşında ölmüştü. Mugabe, 2017'deki askeri müdahale sonucu 37 yıllık iktidarını kaybetmişti.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri