Yunanistan, Firari FETÖ'cülerin Güvenlik Önlemini Artırdı

Türkiye tarafından kırmızı kategoride aranan FETÖ'cü askerlere Yunanistan kucak açmayı sürdürüyor. Yunan hükumeti son olanların ardından FETÖ'cülerin güvenlik önlemlerini artırdı.

Yunanistan, Firari FETÖ'cülerin Güvenlik Önlemini Artırdı

İçişleri Bakanlığı'nın "terörden arananlar listesine" geride bıraktıımız hafta ilave edilen birçok teröristin haricinde darbe kalkışması ardından helikopterle Yunanistan'a giden FETÖ'cü asker de yer aldı.

KİŞİ BAŞINA 4 MİLYON LİRA

Yunanistan'a kaçan 8 asker, "terörden aranan listesinde" kırmızı kategoride yer aldı.

Listeye göre kırmızı listede yer alan teröristleri ihbar edene 4 milyon, mavi listede olan teröristleri ihbar edene 1.5 milyon, yeşil listede olan teröristleri ihbar edene 1 milyon, turuncu listede olan teröristleri ihbar edene 600 bin ve gri listede olan teröristleri ihbar edene ise 300 bin lira ödül var.

Yunanistan'a kaçan 8 FETÖ'cü askerin başına konan toplam ödül ise 32 milyon lirayı görüyor.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ARTTI

Türkiye'de meydana gelen bu gelişmelerin ardından Atina hükümeti ise; FETÖ'cülere sağladığı güvenlik tedbirlerini bir üst düzeye çıkardı. 100 kişilik özel bir birimle korunan kaçaklar için Yunan hükümeti yeni koruma planlarını da devreye soktu.

4'ÜNE MÜLTECİ STATÜSÜ VERİLDİ

Öte taraftan 15 Temmuz 2016'dan beri Yunanistan, FETÖ'cü askerden 4'üne ise mülteci statüsü vermişti. Bu statü onları kaçak statüsünden kanuni olarak göç eden statüsüne alınmasına hak tanıdı.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR