24 Ağustos 2019
  • Istanbul 31.11°
  • Ankara 33°
  • Izmir 39°
İmsak 04:42
Güneş 06:15
Öğle 13:12
İkindi 16:57
Akşam 19:58
Yatsı 21:25
BIST97.149
Dolar5,7635
Euro6,4297
Altın282,95

Trump Yönetiminden Venezuela İlişkin Askeri Harekat Görüşmesi

ABD Başkanı Donald Trump'ın ulusal güvenlik ekibinin, Venezuela’da meydana gelen kriz için askeri seçenekleri tartışmak amacıyla ABD Savunma Bakanlığında görüşme yaptığı açıklandı.

Trump Yönetiminden Venezuela İlişkin Askeri Harekat Görüşmesi

ABD Başkanı Donald Trump'ın ulusal güvenlik ekibinin, Venezuela’da meydana gelen kriz için askeri seçenekleri tartışmak amacıyla ABD Savunma Bakanlığında görüşme yaptığı açıklandı.

ABD basınına açıklama yapan üst düzey bir görevli, söz konusu toplantı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Görevliye göre, Pentagon'da, Venezuela’da yaşanan kriz için askeri seçeneklerin görüşüldüğü toplantıya, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan, Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton katılım sağladı.

'VENEZUELA İÇİN TÜM SEÇENEKLERİNİ DEĞERLENDİRİYORUZ'

Üst düzey görevli, ayrıca Çarşamba günü benzer bir görüşmenin daha gerçekleştirildiğini ve Savunma Bakan Vekili Shanahan'ın Venezuela'daki duruma ilişkin Twitter'dan yaptığı paylaşımın bu görüşmeden sonra geldiğini öne sürdü.

Shanahan, söz konusu tweetinde, "Bu zorbalıkla özgürlüğün mücadelesidir. Başkan Trump'ı tekrar ediyor ve Venezuela halkı için tüm seçenekleri değerlendiriyoruz." sözlerini kullanmıştı.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri