Suriye Geçici Hükümeti YPG/PKK'ya Zorla Katılanlara Af Çağrısında Bulundu!

Suriye Geçici Hükümeti Başkanı Abdurrahman Mustafa, Suriye Milli Ordusuna (SMO) teslim olmaları halinde YPG/PKK'ya zorla katılanları affedeceklerini açıkladı.

Suriye Geçici Hükümeti YPG/PKK'ya Zorla Katılanlara Af Çağrısında Bulundu!

Suriye Geçici Hükümeti Başkanı Abdurrahman Mustafa, Rasulayn'da aktardığı duyuruda, Suriye Milli Ordusuna (SMO) teslim olmaları halinde YPG/PKK'ya zorla katılanları affedeceklerini açıkladı.

Geçici Hükümeti Başkanı Abdurrahman Mustafa'nın açıklamaları tam olarak şöyledir:

"Aldatılarak veya zor kullanılarak SDG saflarına katılanları, SDG saflarından ayrılıp canlarını kurtarmaya, özgür bölgelerdeki kardeşleriyle kucaklaşmaya, sizleri affederek geçmişin sayfasını kapatan Suriye halkının diğer bileşenleriyle omuz omuza verip bölgeyi yeniden imar etmeye, huzur, barış, onur ve özgürlük dolu parlak bir geleceğe doğru yürüme yolunda yeni bir sayfa açmaya çağırıyoruz."

Bunun yanı sıra Mustafa "Silahlarınızı bırakarak durumunuzu düzeltmek amacıyla en yakın milli ordu noktasına müracaat etmeniz, can güvenliğinizi sağlayacak, kendiniz ve aileniz için parlak geleceğe doğru ilk adımı teşkil edecektir." diye konuştu.

Suriye halkının tüm bileşenlerinin kardeş olduğunu dile getiren Mustafa, "Suriye Milli Ordusu personeli sizin kardeşinizdir. Onlara güvenin. Henüz vakit varken içinde bulunduğunuz karanlık günlere veda edin, kendiniz ve ailenizi düzlüğe çıkartın. Suriye Milli Ordusu, terörün kökünü kurutana kadar terörle mücadeleye kararlıdır." açıklamasını gerçekleştirdi.

Rasulayn, Barış Pınarı Harekatı'nda 12 Ekim'de Suriye'de SDG adıyla terör örgütü YPG/PKK'dan arındırlmıştı.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırınız

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri