21 Ağustos 2019
  • Istanbul 26.11°
  • Ankara 20°
  • Izmir 26.11°
İmsak 04:38
Güneş 06:12
Öğle 13:12
İkindi 16:59
Akşam 20:03
Yatsı 21:31
BIST96.032
Dolar5,7228
Euro6,3513
Altın276,02

Sudan'da Muhalefet Askeri Konseye Geçiş Sürecine İlişkin Taleplerini Sundu

Sudan'da öne çıkan bağımsız muhalefet hareketi SPA, Askeri Geçiş Konseyine, yönetimin askeri temsille beraber sivil idareye teslimi, meclis ve bakanlar kurulu oluşturulması gibi taleplerde bulundu.

Sudan'da Muhalefet Askeri Konseye Geçiş Sürecine İlişkin Taleplerini Sundu

Sudan'da Muhalefet Askeri Konseye Geçiş Sürecine İlişkin Taleplerini Sundu

Sudan'da gerçkeleşen eylemlerin planyacısı muhalif oluşum Sudan Meslek Odaları Birliği (SPA), Askeri Geçiş Konseyine, geçiş süreciyle hakkında önerilerde bulundu.

SİVİL İDARE VURGUSU

SPA yöneticilerinden Medeni Abbas Medeni, yaptığı açıklamada, "Yönetimin sivil geçiş hükümetine teslimine ilişkin talebimizi vurguluyoruz." sözlerini iletti.

Ülkedeki muhalefet kuvvetlerinin ortak çatısı "Özgürlük ve Değişim Bildirgesi Güçleri" tarafından konseye sunulan egemenlik, yasama ve yürütmeye ilişkin önerilerden bahseden Medeni, kendilerinin de konseye, yönetimin askeri temsille birlikte egemen, sivil idareye teslimi, milli meclis kurulması ve bakanlar kurulu oluşturulması yönünde öneriler sunduğunu belirtti.

ÖZGÜRLÜK VE DEĞİŞİM BİLDİRGESİ GÜÇLERİ

Özgürlük ve Değişim Bildirgesi Güçleri dahilinde Sudan Meslek Grupları Birliği, Nida Sudan İttifakı, Ulusal Birlik Güçleri, Muhalif Toplanma Koalisyonu ve bazı siyasi partiler yer alıyor.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri