22 Ağustos 2019
  • Istanbul 26.11°
  • Ankara 24°
  • Izmir 31.11°
İmsak 04:39
Güneş 06:13
Öğle 13:12
İkindi 16:58
Akşam 20:01
Yatsı 21:29
BIST95.394
Dolar5,7665
Euro6,4008
Altın278,14

Rusya'da Okula Silahla Gelen Öğrenci Gözaltına Alındı

Rusya’ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nin başkenti Kazan’da okula havalı tabanca ve bıçakla gelen onuncu sınıf öğrencisi gözaltına alındı.

Rusya'da Okula Silahla Gelen Öğrenci Gözaltına Alındı

Tataristan İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Kazan’da okuluna havalı tabanca ve bıçakla gelen onuncu sınıf öğrencisinin gözaltına alındığı açıklandı.

Kurumun aktardığı bilgiye göre bu sabah Kazan’daki 7 no.lu lise öğrencilerinden birinin ebeveynleri polisi arayarak, silahlı bir gencin sınıf arkadaşlarını rehin aldığını haber verdi.

Yapılan ihbar üzerine olay yeri soruşturma ekibi, polis devriye ekipleri, emniyet müdürü ve acil olaylardan sorumlu yardımcısı olayın yaşandığı okula geldi. 17 yaşındaki genç olay yerine gelen yetkililer tarafından gözaltına alındı.

ÖĞRENCİ HERHANGİ BİR TALEPTE BULUNMADI

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Öğrenildiği üzere lise öğrencisi dersin başladığı esnada Rusça dil dersinin verildiği sınıfa girdi ve öğretmen masasına oturarak, bir havalı tabanca ve mutfak bıçağı çıkardı. Herhangi bir talepte bulunmadı” ifadelerine aktarıldı.

ŞÜPHELİ ÖĞRENCİNİN SORGUSU SÜRÜYOR

Gencin şu anda polis tarafından sorgulandığı aktarılırken, Rusya Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada olay neticesinde hiç kimsenin yaralanmadığı belirtildi.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz