23 Temmuz 2019
  • Istanbul 30°
  • Ankara 27.22°
  • Izmir 33°
İmsak 03:54
Güneş 05:44
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:37
Yatsı 22:19
BIST102.539
Dolar5,6869
Euro6,3634
Altın259,38

Rusya: Suriye Eylemlerini Türkiye ile Beraber Koordine Ediyoruz

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Rusya'nın Suriye'deki eylemlerini Türkiye ile yakından koordine ettiğini söyledi.

Rusya: Suriye Eylemlerini Türkiye ile Beraber Koordine Ediyoruz

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Rusya'nın Suriye'deki eylemlerini Türkiye ile yakından koordine ettiğini söyledi. Moskova’da düzenlenen bir basın toplantısında yaptığı konuşmada, "Suriye’de hem dış politikada hem de askeri alanda görüşlerimizi ve Suriye’de anti-terör konusunda somut bir politikanın uygulanmasını Türk meslektaşlarımızla yakından koordine ediyoruz. "dedi.

Zakharova ayrıca, Suriye'deki barışı yeniden sağlama çabalarıyla ilgili Astana formatındaki bir toplantının "en yakın zamanda" Moskova'da da gerçekleşeceğini açıkladı. "Astana formatının üç garantili ülkesi çeşitli kanallardan yoğun temaslarını sürdürüyor. Özellikle devlet başkanlarının yanı sıra dışişleri ve savunma bakanlarının toplantıları bulunuyor. İşbirliği, iki taraflı ve üç taraflı olarak gerçekleştiriliyor. Bu temasların yakın gelecekte yapılması planlanıyor ve Moskova'da gerçekleşecek "dedi.

Daha önce, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Aralık ayı sonunda Moskova’nın ziyaret edileceğini bildirmişti.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri