17 Temmuz 2019
  • Istanbul 25°
  • Ankara 22°
  • Izmir 28°
İmsak 03:46
Güneş 05:39
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:41
Yatsı 22:26
BIST99.806
Dolar5,6872
Euro6,3872
Altın260,05

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Astana Formatında Yeni Zirvenin Yapılması Görüşülüyor

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, "Yakın zamanda, Suriye ile ilgili siyasi temsilciler düzeyinde toplantı planlanıyor ve Astana formatında yeni zirvenin yapılması görüşülüyor." ifadesinde bulundu

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: Astana Formatında Yeni Zirvenin Yapılması Görüşülüyor

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya, Türkiye ve İran'ın, Suriye'de barışın sağlanmasına ilişkin olarak çabalarını sürdüreceğini ifade ederek, "Yakın zamanda, Suriye ile ilgili siyasi temsilciler düzeyinde toplantı planlanıyor ve Astana formatında yeni zirvenin yapılması görüşülüyor." açıklamasında bulundu.

Lavrov, Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Geir O. Pedersen ile Moskova'daki görüşmesinden hemen önce önemli açıklamalarda bulundu.

ASTANA FORMATINDA YENİ BİR ZİRVE  

Rusya, Türkiye ve İran'ın, Suriye'de barışın sağlanmasına ilişkin çabalarını devam ettireceğine işaret eden Lavrov, "Yakın zamanda, Suriye ile ilgili siyasi temsilciler düzeyinde toplantı planlanıyor ve Astana formatında yeni zirvenin yapılması görüşülüyor." ifadesini aktardı.

Pedersen ise Türkiye ve Rusya arasındaki iş birliğinin, Suriye'nin İdlib bölgesinde durumu istikrara kavuşturacağını umduğunu belirtti.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri