Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Rusya Devlet Başkanı Putin: Rusya, Venezuela'da Üs Kurmayı Planlamıyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Venezuela’ya asker göndermeyi veya orada üs kurmayı planlamadıklarını belirterek, "Venezuela'daki Rus askeri uzmanlar, daha önce imzalanan sözleşmeler doğrultusunda orada bulunuyorlar" dedi.

Rusya Devlet Başkanı Putin: Rusya, Venezuela'da Üs Kurmayı Planlamıyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, St. Petersburg’da uluslararası haber ajansı temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda, güncel konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

"ABD'NİN İRAN'A YÖNELİK SİYASETİNE KATILMIYORUZ"  

İran siyasetiyle ilgili ABD ile Rusya’nın farklı görüşlere sahip olduğuna dikkat çeken Putin, "ABD’nin İran’a yönelik siyasetine katılmıyoruz. İran ile yapılan nükleer anlaşmaya ilişkin soru işaretleri olabilir ama bunları neden istişare etmiyoruz? Daha önce inşa edilmiş bir şeyi tümüyle yıkarak çözüm aramak zorunda değilsiniz" dedi.

"TRAJİK SONUÇLARA NEDEN OLABİLİR"  

Venezuela konusunda askeri müdahale senaryolarını kınadıklarının altını çizen Putin, "ABD’nin müttefikleri bile askeri müdahaleyi desteklemiyor. Başka ülkelerin iç işlerine karışmak son derece ciddi ve bazen trajik sonuçlara neden olabilir" diye konuştu.

"SİYASİ BİR ÇÖZÜM BULMALILAR"  

Libya ve Irak’ta yaşananların, askeri müdahalenin olası kötü sonuçlarına yönelik örnekler olduğunu anlatan Putin, "Bildiğiniz gibi cehenneme giden yol iyi niyet taşlarıyla döşelidir. Venezuela’da tüm taraflar bir araya gelerek krize siyasi bir çözüm bulmalılar. Rusya, Venezuela’ya asker göndermeyi veya orada üs kurmayı planlamıyor. Venezuela’daki Rus askeri uzmanlar, daha önce imzalanan askeri teknik sözleşmeler doğrultusunda orada bulunuyorlar.” ifadelerini kullandı.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR