18 Ağustos 2019
  • Istanbul 22°
  • Ankara 18°
  • Izmir 25°
İmsak 04:33
Güneş 06:09
Öğle 13:13
İkindi 17:01
Akşam 20:07
Yatsı 21:36
BIST95.734
Dolar5,5848
Euro6,2105
Altın271,79

Pompeo: Kuzey Kore İle Müzakerelerde Görevime Devam Edeceğim

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Kuzey Kore'nin nükleerden temizlenmesi amacıyla sarfettikleri çabalarının süreceğini söyleyerek müzakerelerde takımının başında olacağını belritti.

Pompeo: Kuzey Kore İle Müzakerelerde Görevime Devam Edeceğim

Pompeo: Kuzey Kore İle Müzakerelerinde Görevime Devam Edeceğim

Kuzey Kore'nin, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun, Pyongyang'la Washington hükümetleri arasında düzenlenen nükleer görüşmelerde baş müzakereci olarak görev almaya devam etmemesi çağrısında bulunmasından sonra, Pompeo'dan açıklama geldi.

Washington'da basın açıklaması yapan Pompeo, Kuzey Kore'nin nükleerden arındırılması amacına yönelik ABD'nin diplomatik çabalarının kaldığı yerden devam edeceğini belirtti.

'GÖREVİME DEVAM EDECEĞİM'

Pompeo, "Hiçbir şey değişmedi. Müzakereler için çalışmaya devam edeceğiz; hala takım sorumlusu olarak görev alacağım. Başkan Trump açıkça tüm çabalardan sorumlu, ancak benim takımım olacak." sözlerini aktardı.

ABD'NİN KUZEY KORE YAPTIRIMLARI DEVAM EDECEK

Kuzey Kore'nin, kitle imha silahlarını, balistik füzelere ilişkin programlarını ve tesislerini bırakması amacıyla baskı yapmayı sürdüreklerini belirten Pompeo, Kuzey Kore'ye karşı tüm yaptırımları uygulamaya ve diğer ülkelere de bu yönde çağrı yapmaya devam edeceklerini belirtti.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri