Meksika'da Bir Çiftlikte 25 Ceset Bulundu!

Meksika’da bir çiftlikte bulunan çantalardan 5’i kadın olmak üzere, 25 kişinin cesedine ulaşıldığı belirtildi.

Meksika'da Bir Çiftlikte 25 Ceset Bulundu!

Meksika medyasına yansıyan haberlerde, ülkenin en güçlü uyuşturucu kartellerinin olduğu Jalisco eyaletindeki Tlajomulco şehrindeki bir çiftlikte bulunan 52 çantadan 25 cesedin çıktığı bildirildi.

Jalisco eyalet savcılığından yapılan açıklamada, cesetlerden 6’sının aileleri tarafından teşhis edildiği, ilerleyen süreçte analizlere devam edileceği kaydedildi.Savcılık, kimlikleri tespit edilenlerin sabıka kaydının bulunduğu bilgisini paylaşarak, soruşturmanın devam ettiğini söyledi. 

 

Açıklamada, Ulusal Muhafız Birliklerinin 7 Kasım’da Jalisco eyaletine bağlı Toluquilla semtinde bir depoya yapılan baskın sonucunda 15 kişinin tutuklanmasının ardından, bu çiftliğe ulaşıldığı ifade edildi. 

Meksika’nın Jalisco eyaletinde faaliyet gösteren “Jalisco Yeni Nesil” uyuşturucu karteli bölgede en güçlü grup olarak biliniyor.Eylül ayında, Guadalajara yakınlarında bir kuyuda bulunan 119 poşetteki vücut parçalarının 41 kişiye ait olduğu tespit edilmişti.Meksika’da 2006’da kartellere açılan ve halen galip gelinemeyen savaşın oluşturduğu şiddet sarmalında şu ana kadar 300 binden fazla kişi hayatını kaybetti. 340 bini aşkın Meksikalının yerlerinden edildiği süreçte yaklaşık 40 bin kişi de kayboldu.

120 milyon nüfuslu Meksika’da geçen yıl önemli bölümü uyuşturucu kartelleriyle bağlantılı 35 bin 964 cinayet işlendi. Ülkede 2017 yılında 32 bin 79 kişi öldürülürken, bu yıl cinayete kurban gidenlerin sayısı ise şimdiden 26 bini buldu.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR