Koronavirüs Nedeniyle İranlıların Ülkeye Giriş Yasağı Uzadı!

Irak, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sebebiyle İran vatandaşlarının Irak'a girişini engelleyen kararın süresini uzattı.

Koronavirüs Nedeniyle İranlıların Ülkeye Giriş Yasağı Uzadı!

Koronavirüs Nedeniyle İranlıların Ülkeye Giriş Yasağı Uzadı!

Başbakanlık ofisi tarafından yapılan açıklamaya göre, Başbakan Adil Abdulmehdi, komşu ülke İran'da ölüme yol açan  koronavirüsün ülkeye sıçramasının önüne geçilmesi için ilgili bakanlarla bir toplantı yapıldı.

Abdulmehdi'nin, "İran vatandaşlarının hiçbir sınır kapısından Irak'a girişine izin verilmemesi" yönünde aldığı kararın süresini uzattığı ifade edilen açıklamada, giriş yasağının ne kadar uzatıldığına ilişkin bilgi verilmedi.

İRAN'DAN DÖNEN 911 KİŞİ KARANTİNA

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Sağlık Bakanı Saman Berzenci, son 3 gün içinde İran'dan dönen toplamda 911 kişinin karantina altına alındığını ifade etti.

İran ve Irak arasındaki 8 gümrük kapısından biri olan Süleymaniye vilayetindeki Başmak Sınır Kapısı Basın Sorumlusu Muhtar Hacı Ali de İran'dan dönen Irak vatandaşlarına, IKBY İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlıklarının talimatları doğrultusunda sınırda gerekli tıbbi işlemlerin uygulandığını duyurdu.

Ali, Irak vatandaşlarının ayakta muayene edildikten sonra her ihtimale karşı Süleymaniye kent merkezindeki hastaneye nakledildiklerini kaydetti.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR