17 Eylül 2019
  • Istanbul 29.44°
  • Ankara 27.22°
  • Izmir 29°
İmsak 05:13
Güneş 06:39
Öğle 13:04
İkindi 16:33
Akşam 19:19
Yatsı 20:39
BIST101.092
Dolar5,7292
Euro6,3197
Altın276,7613

Koreli Müzakereci: Yaptırımlar K. Kore'yi Nükleersizleşmeye İkna Etmeyecek

Kore Yarımadası Barış ve Güvenlik İşleri Özel Temsilcisi Lee Do-hoon Perşembe günü, yükseltilen yaptırım baskısının, herhangi bir uluslararası kısıtlamaya rağmen yıllardır nükleer programını geliştirmekte olan Kuzey Kore'yi nükleer silahlarından vazgeçmeye teşvik etmeyeceğini belirtti.

Koreli Müzakereci: Yaptırımlar K. Kore'yi Nükleersizleşmeye İkna Etmeyecek

Koreli Müzakereci: Yaptırımlar K. Kore'yi Nükleersizleşmeye İkna Etmeyecek

Kore Yarımadası Barış ve Güvenlik İşleri Özel Temsilcisi Lee Do-hoon Perşembe günü, yaptırım baskısının Kuzey Kore'yi nükleer silahlarından vazgeçmeye teşvik etmeyeceğini belirtti.

YAPTIRIMLAR SORUNU ÇÖZEMİYOR

Yerel Yonhap Haber Ajansı’na konuşan Lee, “Yaptırımlar, Kuzey Kore'yi kötü kararlar vermekten alıkoymanın bir yoludur, ancak yaptırımlar kendi başına sorunlarımızı çözemez. Kuzey Kore, yıllarca süren yaptırımlara ve baskılara rağmen nükleer gelişimini ısrarla devam ettirdi. Tüm nükleer programını bırakacağı düşüncesi bir yanılsamadır. " değerlendirmesinde bulundu.

TEK YOL MÜZAKERE

Özel Temsilci Lee, Şubat ayında düzenlenen Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ve ABD Başkanı Donald Trump arasındaki sonuçsuz Hanoi zirvesine rağmen, bu tür bir üst düzey temasların ve "anlamlı çalışma düzeyinde etkileşimin nükleersizleşme müzakerelerinde ilerleme kaydetmenin tek yolu olduğunu belirtti.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri