Kanada Başbakanı Trudeau'dan Anlamlı Mesaj

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, İslam alemine duygusal ve anlamlı bir mesaj gönderdi. Paylaştığı video ile tüm İslam alemi kendisine sevgi gösterisinde bulundu.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, İslam aleminin en önemli ayı olan Ramazan ayı vesilesiyle önemli bir mesaj yayınladı.

Başbakan Trudeau Ramazan ayını kutladığı videoya "Selamünaleyküm" diyerek başladı, "Ramazan mübarek" diyerek noktaladı.

Kanada Başbakanı Trudeau, Başbakanlık Ofisi tarafından hazırlanan ve kendisine ait tüm sosyal medya platformlarında paylaşılan videosuna "Selamünaleyküm" diyerek başladı, kutlamasını "Ramazan mübarek" diyerek noktaladı.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, paylaştığı mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Bu gece, gün batımında Kanada'da ve dünyanın dört bir yanındaki Müslümanlar ramazanın başlangıcını belirleyecekler. Gelecek ay boyunca aileler ve arkadaşlar camilerde ve evlerde toplanacak, gündüzleri oruç tutacak ve akşamları iftarlarla oruçlarını açacak ve birlikte dua edecekler. Ramazan, dua ve maneviyat zamanı; merhamet, şükran ve cömertlik gibi değerleri yansıtmak için bir şans.  Ramazan, hepimiz için bu değerleri uygulamaya koymak, sahip olduğumuz nimetlere şükretmek, toplumlarımızda ve dünyadaki diğer insanlara cömertçe vermek ve kendimizi sorgulamak için bir fırsat zamanı. Ramazan ayrıca ülkemizdeki Müslüman toplulukların ve Müslüman Kanadalıların Kanada için her gün yaptığı önemli katkıları kutlamak için de bir fırsat. Eşim Sophie, ailem ve ben bu kutsal ayı gözleyen herkese kutsanmış ve huzurlu bir ramazan diliyorum."

TÜM MÜSLÜMAN TOPLULUKLAR AYNI GÜN BAŞLADI

Diğer yandan, her sene başlangıç günü olarak farklı günlerin belirlendiği Ramazan ayı, bu yıl Kuzey Amerika kıtasındaki tüm İslam alemi tarafından aynı günde başladı.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR