Kaliforniya'daki Tekne Yangınında 25 Kişi Hayatını Kaybetti

ABD'nin Güney Kaliforniya açıklarında bir dalış teknesinde çıkan yangında 25 kişi yaşamını yitirdi.

Kaliforniya'daki Tekne Yangınında 25 Kişi Hayatını Kaybetti

Kaliforniya'daki Tekne Yangınında 25 Kişi Hayatını Kaybetti

ABD'nin Güney Kaliforniya açıklarında bir dalış teknesinde çıkan yangında yaşamını yitirenlerin sayısı 25'e yükselirken, Sahil Güvenlik ise kayıp 9 kişiyi arama çalışmalarının sürdüğünü ifade etti. 

ABD Sahil Güvenlik Biriminden Matthew Kroll, dalış teknesinde çıkan yangında 25 kişinin çldüğünü söyledi.

Yangın esnasında teknenin güverte bölümünde bulunan ve denize atlayan 5 mürettebatın kurtarıldığını kaydeden Kroll, halen kayıp olan 9 kişiyi arama kurtarma çalışmalarına devam edildiğini dile getirdi. 

TEKNE, SANTA CRUZ ADASI YAKINLARINDA ALEV ALDI

ABD Sahil Güvenlik Birimi Sözcüsü Monica Rochester, 6 mürettebat ve 33 yolcu olmak üzere 39 kişinin seyahat ettiği teknede, gece saat 03.15 sıralarında teknede henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktığını açıkladı. 

Monica Rochester, 23 metre uzunluğundaki "Conception" adlı dalış teknesinin karadan yaklaşık 32 kilometre açıkta, Santa Cruz Adası yakınlarında alev aldığını belirterek, "Bir teknede isteyeceğiniz en son şey yangındır, bu sebeple en kötü duruma hazırlıklı olmalıyız." diye konuştu.

Öte yandan, Amerikan medyasına yansıyan haberlerde, yangının teknedeki bir propan tüpünün patlaması sebebiyle çıktığı ve teknenin battığı iddia edilmişti. Ancak yetkililer, tüp patlamasını henüz doğrulamadı.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz