Irak Hizbullahı'ndan ABD'ye Uyarı

Irak’ta Haşdi Şabi milislerinin cephaneliklerinin ABD tarafından bombalandığının iddiası üzerine Irak Hizbullahı, ABD’ye uyarıda bulunarak olası bir saldırının gerçekleşmesi halinde karşılık verileceğini belirtti.

Irak Hizbullahı'ndan ABD'ye Uyarı

Irak Hizbullahı'ndan ABD'ye Uyarı

Irak'ta Şii Haşdi Şabi milislerini hedef alan saldırıların ardından ülkede tansiyon yükselmeye başladı. Haşdi Şabi Heyeti Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi Mühendis'in ABD'yi askeri üsleri ve cephaneliklerini bombalamakla suçlaması ardından Irak Hizbullahı siyasi partisi uyarıda bulundu. 

SALDIRI YAPILIRSA KARŞILIĞI AĞIR OLACAK

İran yanlısı Irak Hizbullahı tarafından yapılan açıklamada, Irak'ta herhangi mevkilerine saldırı yapılırsa ağır karşılık verileceği belirtilerek, "Olası yeni bir yeni saldırıya karşı cevabımız çok ağır olacak. Sizleri kaleleriniz bile korumayacak, çünkü hepsi ateşimiz ve öfkemizin altındadır. Şundan emin olun ki çarpışma başlarsa siz bölgeden tamamen çıkarıncaya kadar devam edecek ve bunun bedelini ağır ödeyeceksiniz" ifadelerini kullandı.

BÖLGEDE KRİZ YAŞANABİLİR

Öte yandan eski Irak başbakanlarından Nuri Maliki ise İsrail'in Irak'taki saldırılarda ilişkisi olduğunun kanıtlanması halinde bölgede ciddi bir krizin yaşanacağını söyledi. 

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri