General Bakıri: İran Ordusu, ABD'nin Maceracı Tavırlarını Takip Ediyor

İran İslam Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı General Muhammed Bakıri, "Düşmanlarımız bilmelidir ki İran ordusu, düşmanlarının; özellikle de ABD yönetiminin hilelerini ve maceracı tavırlarını takip ediyor olacaktır." dedi.

General Bakıri: İran Ordusu, ABD'nin Maceracı Tavırlarını Takip Ediyor

İran İslam Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı General Muhammed Bakıri ‘Direniş, İsar ve Zafer Günü’ ve Hürremşehr şehrinin kurtarılmasının yıl dönümünde bir mesaj yayınladı.

"ABD'NİN KÜSTAH TEHDİTLERİ"  

İran haber ajansı IRNA’da yayınlanan habere göre, ‘Direniş, İsar ve Zafer’ günü ve Hürremşehr şehrinin kurtarılmasının yıl dönümünde bir mesaj paylaşan Bakıri, “Düşmanlarımız bilmelidir ki İran ordusu, düşmanlarının; özellikle de ABD yönetiminin hilelerini ve maceracı tavırlarını takip ediyor olacaktır. ABD’nin küstah tehditlerine karşı koymanın yarattığı yeni şartlar tüm İranlıları teyakkuzda olmaya sevk etmektedir” dedi.

YIL DÖNÜMÜ MESAJI  

Bakıri, 8 yıl süren Irak’ın İran işgali sırasında, Irak kuvvetleri tarafından 19 ay işgal altında kalan Hürremşehr şehrinin 24 Mayıs 1982’de kurtarılmasının yıl dönümüyle ilgili ise “Hürremşehr şehrinin kurtarılışı İran tarihinde kayıtlara, ‘Ulusal direniş, İsar ve Zafer Günü’ olarak geçmiştir” ifadelerini gönderdi.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR