Fransa'nın Strazburg şehrindeki Avrupa Konseyi binası, terör örgütü PYD/PKK sempatizanlarının saldırısına uğradı. Kimsenin yaralanmadığı saldırıda, bina ağır maddi hasar aldı.

Avrupa Konseyi'nin birçok kuruluşunun çalışmalarını icra ettiği Agora binasına zorla girmeye çalışan terör örgütü sempatizanları güvenlik güçleriyle çatışarak binaya zarar verdi.

Yaklaşık 30 kişilik güvenlik kontrolünü saf dışı edip Avrupa Konseyi'nin ek binası Agora'ya giren, 600'e yakın kişinin çalıştığı yere terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılması için bir döviz astıkları bildirildi.

Terör örgütü yandaşlarının üst düzey korunan ve manyetik kartlarla açılan güvenlik noktalarını nasıl geçtikleri bilinmezken, çevredeki Fransız polislerin olaya geç müdahale ettiği belirtiliyor.

Binanın camlarını kırıp binaya zarar veren terör örgütü yandaşlarının, güvenlik güçlerinin müdahalesiyle uzaklaştırıldığı, çalışanların ve eğitim için Agora binasında bulunan birçok ülkeden uzmanın ise güvenlik önlemi çerçevesinde binanın başka yerlerine götürüldüğü ifade edildi.

PYD/PKK sempatizanları geçtiğimiz zamanlarda Avrupa Konseyi binalarına saldırı düzenlemiş ve maddi hasar vermişti.

Konseyin girişindeki araç parkında terör örgütü PKK’nın paçavra bayrakları ve PKK elebaşı Öcalan posterleriyle uzun zamandan bu yana toplanarak faaliyet gösteren PYD/PKK yandaşlarına Fransız yöneticilerin müdahalede bulunmaması tepkiye yol açmıştı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.