Dışişleri Bakanlığ Macron'un YPG/PKK Heyetiyle Görüşmesini Kınadı

Suriye Türkmen Meclisi, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, Suriye'de SDG adını kullanan terör örgütü YPG/PKK'dan bir heyetle görüşmesini eleştirdi. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Macron'un, PKK'lı heyetini misafir etmesini kınadı.

Dışişleri Bakanlığ Macron'un YPG/PKK Heyetiyle Görüşmesini Kınadı

Dışişleri Bakanlığ Macron'un YPG/PKK Heyetiyle Görüşmesini Kınadı

Suriye Türkmen Meclisi açıklamasında Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un, SDG terör örgütü YPG/PKK'dan bir heyet ile düzenlediği görüşmeyi kınadı.

Yapılan açıklamada, "Macron'un SDG'ye bağlı heyeti kabul etmesi, bir kere daha ABD, İsrail ve Fransa’nın liderliğindeki Batı'nın PYD/YPG/SDG terör örgütünün uluslararası alanda destekçisi olduğunu kanıtlamıştır" sözleri aktarıldı.

DIŞİŞLERİ'NDEN SERT TEPKİ

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD/YPG güdümündeki sözde SDG heyetini kabul etmesini kınıyoruz. Terör örgütü uzantılarına suni meşruiyet kazandırmaya yönelik bu girişim, müttefiklik ilişkileriyle bağdaşmayan son derece yanlış bir harekettir. Suriye'nin siyasi birliğini ve toprak bütünlüğünü hedef alan gündemlerin ilerletilmesine müsaade edilmemesinin önemini ve Türkiye'nin milli güvenliğini sağlamak amacıyla gerekli gördüğü tedbirleri almaktan çekinmeyeceğini yenşden hatırlatıyoruz" sözlerinde iletti.

Elysee Sarayı'ndan yapılan açıklamada, Macron'un dün YPG/PKK'dan bir heyeti kabul ettiği açıklanmıştı.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR