‘Demokratlar Azil Maddelerini Senatoya Göndermeyerek Anayasayı İhlal Ediyor’

ABD Başkanı Trump, Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi ve Demokratların, onaylanan azil maddelerini Senatoya göndermemesi hakkında, "Anayasayı ihlal ediyorlar." ifadelerini kullandı.

‘Demokratlar Azil Maddelerini Senatoya Göndermeyerek Anayasayı İhlal Ediyor’

‘Demokratlar Azil Maddelerini Senatoya Göndermeyerek Anayasayı İhlal Ediyor’

ABD Başkanı Donald Trump, Florida'da katıldığı bir etkinlikte hakkındaki azil maddelerinin Temsilciler Meclisinde onaylanmasına rağmen hala Senatoya gönderilmemesine sert tepki gösterdi. Bu durumun "adaletsizce" olduğunu vurgulayan Trump, Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin elinde "ciddi malzeme" olmadığı için böyle bir yol seçtiğini savundu.

Pelosi'ye "çılgın Nancy" nitelendirmesinde bulunan Trump, "Demokratlar azil maddelerini Senatoya göndermeyerek, anayasayı ihlal ediyor." diye konuştu.

"Demokratların Davası Öldü"

Trump, Twitter hesabından da yaptığı açıklamada, "Çılgın Nancy, Cumhuriyetçilerin elindeki Senato'ya azil sahtekarlığıyla ilgili kuralları dikte etmeye çalışıyor. Ancak Demokratların elindeki Temsilciler Meclisinde hiçbir avukat ya da şahide izin vermeyerek tüm yargı sürecini yok saydılar." değerlendirmesinde bulundu.

Demokratlar'ın her şeyin bitmesini istediğine dikkat çeken Trump, "Demokratların davası öldü, anket sonuçları çok kötü." diye konuştu.

Trump, Demokratların 2016'daki başkan adayı Hillary Clinton ve Demokratların kendisi hakkındaki "sahte bir dosya" için para ödediklerini öne sürerek, "Demokratlar ve Hillary benim kampanyamda casusluk yaptı ve bunun üstünü örtmeye çalışıyor. Aynı Watergate skandalı gibi ama bu daha da büyüğü." şeklinde sözlerini tamamladı.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR