17 Eylül 2019
  • Istanbul 24.44°
  • Ankara 25°
  • Izmir 26°
İmsak 05:13
Güneş 06:39
Öğle 13:04
İkindi 16:33
Akşam 19:19
Yatsı 20:39
BIST101.447
Dolar5,7105
Euro6,3234
Altın276,5956

Cezayir'den Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na Destek

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun, NATO PA toplantısında Fransız parlamenter Sonia Krimi'nin 1915 olayları hakkında yönelttiği soruya verdiği yanıt sosyal medyada büyük destek gördü.

Cezayir'den Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na Destek

Cezayir'den Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na Destek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, NATO Parlamenter Asamblesi (NATO PA) toplantısında Fransız parlamenter Sonia Krimi'nin 1915 olaylarına ilişkin tepkisine verdiği cevap sosyal medyada bir çok mecradan destek gördü.

CEZAYİR'DEN DESTEK GELDİ

TBMM'nin ev sahipliğinde Antalya'da gerçekleştirilen NATO PA 99. Rose-Roth Semineri ve Akdeniz-Orta Doğu Özel Grubu Ortak Toplantısı'na katılan Fransız parlamenter Krimi'nin sözlerine, Çavuşoğlu'nun verdiği cevap, sosyal medyada Cezayirlilerden de büyük destek aldı.

Çavuşoğlu'nun NATO PA toplantısında ilk gününün ardından Instagram'da, Türk bayrağıyla "İlelebet gölgesinde" mesajıyla paylaştığı gönderiye çok sayıda Cezayir vatandaşı ülkelerinin bayraklarını paylaşarak destek oldu.

Birçok Cezayirli Instagram kullanıcısı, Çavuşoğlu'nun paylaşımına Türk ve Cezayir bayraklarını yan yana koydular ve teşekkür mesajları yolladılar.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU'DAN FRANSIZ PARLAMENTER'E TARİHİ DERS

Çavuşoğlu, NATO PA Toplantısında, "Soykırım ve tarih noktasında Türkiye'ye ders verebilecek en son ülke Fransa'dır. Çünkü Ruanda'da, Cezayir'de olanları hala unutmuş değiliz. Fransa ilk önce kendi karanlık tarihine baksın, Türkiye'ye ders vermeye kalkmasın." sözlerini kullanmıştı.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri