Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

ABD Başkanı Trump Kuzey Kore'ye Fidye Ödendiği İddialarını Yalanladı

ABD Başkanı Trump, "Otto Warmbier için Kuzey Kore'ye ne 2 milyon dolar ne de ne de başka şey ödenmiştir. Biz 4 esir için 1,8 milyar dolar fidye veren, hain Çavuş Berghdal'ı almak için 5 terörist esiri düşmana teslim eden Obama hükümeti değiliz." açıklamasında bulundu.

ABD Başkanı Trump Kuzey Kore'ye Fidye Ödendiği İddialarını Yalanladı

ABD Başkanı Trump Kuzey Kore'ye Fidye Ödendiği İddialarını Yalanladı

ABD Devlet Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore'de tutuklu bulunan üniversite öğrencisi Otto Warmbier'in serbest bırakılması amacıyla, 2 milyon dolar hastane masrafının ödendiğine ilişkin  iddiaları Twitter'da bir paylaşımda bulunarak yalanladı.

Trump, ABD basınında çıkan söz konusu haberle ilgili yaptığı paylaşımda, "Otto Warmbier için Kuzey Kore'ye ne 2 milyon dolar ne de ne de başka şey ödenmiştir. Biz 4 esir için 1,8 milyar dolar fidye veren, hain Çavuş Berghdal'ı almak için 5 terörist esiri düşmana teslim eden Obama yönetimi değiliz." sözleri aktarıldı.

'SON 2 YILIN EN İYİ MÜZAKERECİSİ'

Donald Trump, bir sonraki paylaşımında ise ABD'nin Uluslararası Esir ve Adam Kaçırma Baş Müzakerecisi'nin kendisine ilişkin "Başkan Donald Trump Birleşik Devletler tarihindeki benim gördüğüm en iyi esir müzakerecisi. Son iki senede bazıları kurtarılması imkansız olduğu düşünülen 20 esir serbest bırakıldı ve bunun için hiç para ödenmedi." sözlerini kullandığını belirtti.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR