DSÖ'den Açıklama Geldi!

Dünya Sağlık Örgütü dün gece bir açıklama yaptı. Birleşmiş Milletler bünyesindeki kurum koronavirüsün 2021'de bitmeyeceğini açıkladı.

02.03.2021-09:46 - (Son Güncelleme: 02.03.2021-09:46)DSÖ'den Açıklama Geldi!

Birleşmiş Milletler bünyesindeki Dünya Sağlık Örgütü’nün üst düzey direktörlerinden Michael Ryan, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ryan, koronavirüs salgınının bu yılın sonunda bitmesinin gerçekçi olmadığını belirtti. 

Buna rağmen Ryan, gerekli önlemlerin alınarak hastaneye kaldırılma ve ölüm oranlarının düşürülebileceğini vurguladı. Dünya çapında koronavirüsü vakalarının son 6 haftadır düşüşte olduğunu söyleyen Ryan, ‘koronavirüsü salgınının bu yıl sonunda biteceğini düşünmek çok erken ve gerçekçi değil. Fakat eğer akılcı hareket edersek pandeminin getirdiği hastaneye kaldırılma oranı ve ölüm oranı gibi trajedileri ortadan kaldırırız’ ifadelerini kullandı.  

Ryan, son dönemde salgınla mücadele kapsamında iyi işler yapıldığını açıklayarak, ‘Şu an virüs kontrol altında' dedi.  

DSÖ: 7 HAFTADA İLK KEZ ARTTI 

Fakat Ryan’ın bu açıklamasından sonra Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus bir açıklama yaptı. 

Ghebreyesus, açıklamasında, ‘Bildirilen vakalar, DSÖ’nün 6 bölgesinden 4'ünde arttı. Bu bölgeler Amerika, Avrupa, Güney Doğu Asya ve Doğu Akdeniz oldu' şeklinde konuştu.  

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR