Dört büyükler tek yürek: İsrail’in vahşetine kınama mesajı

Dün gece İsrail’in Gazze’de yaptığı katliamda 700’ün üzerinde masum insan yaşamını yitirdi. Bu barbar hastane saldırısını kınamak için Süper Lig’in dört büyükleri ortak bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada gerçekleştirilen korkunç saldırı şiddetle kınandı.

18.10.2023-09:19 - (Son Güncelleme: 18.10.2023-17:29) Dört büyükler tek yürek: İsrail’in vahşetine kınama mesajı

Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor; dün gece İsrail’in Gazze’de bir hastaneyi bombalaması ve arasında küçük çocukların ve bebeklerin de bulunduğu 700’ün üzerinde insanın yaşamını yitirmesi üzerine İsrail’i kınayan ve Filistin’i destekleyen bir mesaj paylaştı. Detaylar haberimizde…

Gazze'de hastane saldırısı

Beşiktaş’ın Gazze ile ilgili açıklaması

Gazze'de İki Hastaneye Düzenlenen Bombalı Saldırıyı Şiddetle Kınıyoruz Gazze'de iki hastanenin bombalanması neticesinde yüzlerce sivilin hayatını kaybetmesinin derin üzüntüsü içindeyiz. Din, dil, ırk ya da kim haklı-haksız şeklinde bakmadan masum sivillerle dolu olan hastanelerin bombalanması kabul edilemez, hiçbir gerekçe bu vahşeti aklayamaz. Tüm insanlığı bölgede yaşanan acıya son vermek için harekete geçmeye çağırıyoruz. Savaşın en kısa sürede sona ermesini, bölgede barışın ve huzurun hüküm sürmesini temenni ediyoruz. Saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz.

Galatasaray’ın Gazze ile ilgili açıklaması

Gazze'de masum sivillerin tedavi gördüğü hastanenin bombalanması kesinlikle kabul edilemez! Tüm insanlığı, bölgede yaşanan acıya son vermek için harekete geçmeye çağırıyoruz. Savaşın en kısa sürede sona ermesini ve bir an önce bölgede barışın ve huzurun hakim olmasını canıyürekten temenni ediyoruz. Saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı; yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Trabzonspor'un Gazze ile ilgili açıklaması

Gazze'deki hastaneye düzenlenen saldırıyı şiddetle kınıyoruz! Gazze'de hastaneye yapılan saldırı sonucunda yüzlerce sivilin hayatını kaybetmesinden dolayı büyük üzüntü içerisindeyiz. İşgal sonucu evlerinden edilen masum çocuk ve kadınların bulunduğu hastanenin hedef alınması, uluslararası hukukun ve insan haklarının çiğnendiği anlamına gelir ve asla kabul edilemez. Tüm insanlığı hiçbir gerekçe ve bahaneye sığınmadan bölgede yaşanan acıya son vermek için harekete geçmeye davet ediyoruz. Saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Fenerbahçe'nin Gazze ile ilgili açıklaması

Savaş son bulsun! Masum insanlara yapılanı kabul etmiyoruz, Gazze'de hastanelere düzenlenen saldırıyı kınıyoruz! Günlerdir yaşanan savaşta ve son saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.


Yaren Eryılmaz
yareneryilmaz@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal