Doktoru tarafından mide küçültme ameliyatı olması için ikna edildi, ameliyattan sonra kan kusarak vefat etti!

Afyonkarahisar'da korkutucu bir olay gerçekleşti. 52 yaşında olan Serpil Aydemir, mide küçültme ameliyatına girmiş ve ameliyattan çıktıktan iki ay sonra kan kusarak hayatını kaybetti.

04.08.2022-16:12 - (Son Güncelleme: 04.08.2022-16:35) Doktoru tarafından mide küçültme ameliyatı olması için ikna edildi, ameliyattan sonra kan kusarak vefat etti!

Afyonkarahisar'da yaşanılan olayda mide küçültme ameliyatı olan 2 çocuk annesi 52 yaşındaki Serpil Aydemir, ameliyattan 2 ay sonra kan kusarak can verdi. Ağzı ile beraber boşaltım sisteminde gerçekleşen yoğun kanama sonucu hastaneye kaldırılan 42 yaşındaki annenin yakınlarına kendisinin cenazesi teslim edildi. Yaşanılan olayın ardından hastane yönetimi değerlendirme sürecinde olduğunu bildirdi. Söz konusu olay, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesinde (AFSÜ) gerçekleşti. Alınan bilgilere göre, mide küçültme ameliyatı hastanenin Genel Cerrahi Servisinde yapıldı. Yapılan ameliyattan iki son sonra taburcu edilen kadın, eve gönderildikten sonra rahatsızlanıp tekrar hastaneye gitti. Olayın üzerinden yaklaşık 2 ay geçtikten sonra yaşadığı iç kanamalar neticesinde Serpil Aydemir hayatını kaybetti. Aydemir'in cenazesi Emirdağ ilçesinde gerçekleştirilen tören ile toprağa verildi.

Ameliyat için doktor ikna etmiş

Mide küçültme ameliyatının ölümle sonuçlanmasının ardından Aydemir'in yeğeni Gökhan Kocaman, ameliyat için teyzesini doktorun ikna ettiğini söyledi. Gökhan Kocaman, 'Teyzem mide küçültme ameliyatı için hastaneye başvurdu. Doktor teyzemi ikna etti ameliyat için ve süreç buradan başladı. Ondan sonra teyzeme ameliyat tetkikleri yapılıyor ve teyzem iltihaplı romatizması olduğunu söylüyor ama doktor bunun ameliyata bir engel olmadığını söyledi. Daha sonra teyzem ameliyat oldu ve ameliyattan 2 gün sonra hastaneden çıktı. Çıktıktan 3 gün sonra evinde fenalaşıyor. Çocukları ile birlikte hastaneye gidiyor ama orada ilk müdahale yapılmıyor. Teyzem bekletildikten ve bayıldıktan sonra ilk müdahale yapılıyor. Ondan sonra teyzemi yoğun bakıma aldılar.' dedi.

Doktordan Gökhan Kocaman'a hakaret

Doktordan Gökhan Kocaman'a hakaret

Yaşanılan olayda teyzesi Aydemir'in yaklaşık 2 ay boyunca yoğun bakımda kaldığını ifade eden Kocaman açıklamalarına devam etti. 'Bu süreçte 20 günden fazla entübe yaptılar ve hiç uyanmadı. Biz Dr. Murat Akıcı'dan bilgi almak istedik ama ona ulaşamadık. Daha sonra başka bir hastaneye götürmek istediğimizi söyledik doktorun yardımcılarına onlarda bunu doktora iletmişler. Doktor Akıcı daha sonra bize telefon açıp hastanın oğluna tehditvari konuşup bana hitaben 'o dangalak ne biliyor da götürüyor, sadece paranızdan olursunuz. Biz zaten teyzem rahatsız olduğu için bu durumun maddi boyutunu hiç düşünmedik. Doktor 'hiçbir ölüm riski, hayati risk yok' diyerek bize bu şekilde güvence verdi. Ama güvence vermesine rağmen teyzem rahatsızlandı.'

Ağzında bir kova kan çıktı!

Teyzesi Aydemir'in yoğun bakımdan çıktıktan sonra eve gönderilmiş fakat ağzıyla birlikte boşaltım sisteminde kanama geçirdiğini söyleyen Kocaman, 'Teyzem yoğun bakımda kaldıktan sonra normal odaya çıkardılar. Doktor ne dediyse bir hepsine harfiyen yerine getirdik. Birkaç gün sonra doktor 'durumu iyi, artık hiçbir riski yok' dedi. Daha sonra bizden oksijen makinesi istedi bizde aldık. Ondan sonra doktor teyzemi taburcu etti. 3 gün sonra teyzem tekrar rahatsızlandı. Bu sefer ki rahatsızlığında ağzından, alt kısmından ve arka kısmından pıhtı gibi neredeyse bir kova kan çıktı. Biz bu defa Emirdağ Devlet Hastanesine gittik. Oradaki doktor teyzemin iç kanama geçirdiğini söyleyerek ameliyat olduğu hastane olan AFSÜ'ye naklini gerçekleştirdi.' dedi.

Vücudu kanlar içinde kaldı

Olayın burada kalmayacağını, yargıya götüreceklerini ve hastane ile birlikte doktordan şikayetçi olacaklarını söyleyen Gökhan Kocaman, 'Teyzem hastaneye ulaştıktan sonra saatlerce bekletildi, gece yoğun bakıma alındı ve birkaç saat sonra bizi telefon ile arayarak hastamızın vefat ettiği belirtildi. Biz bu konunun araştırılmasını, hukuk önünde, adalet önünde yapılması gerekenlerin yapılmasını istiyoruz. Gerçekten bir hukuk devletinde yaşıyorsak konunun araştırılmasını yetkililerden istiyoruz.' şeklinde açıklamalar yaptı. Diğer taraftan, Serpil Aydemir'in vefat etmeden birkaç saat önce kanama geçirirken yakınları tarafından fotoğrafı çekilmiş ve Aydemir'in vücudunun büyük bir kısmı kanlar içinde olduğu görülmüştü. Konuyla ilgili bilgisine başvurulan hastane yönetimi ise konunun gereken birimlere iletildiğini ve değerlendirme süreçlerinin devam ettiği yönünde bilgiler verdi.

Berkay Çakmak
berkay61cakmak@gmail.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal