Doğalgaz desteği başvurusu başladı mı, ne zaman başlayacak? Doğalgaz desteği başvurusu nasıl yapılır, şartları neler? 25 metreküp ücretsiz doğalgaz desteği başvuru ekranı

Kış mevsiminin bastırmasıyla beraber ev ve iş yerlerindeki doğalgaz tüketimi arttı. Doğalgaz faturası ödeme konusunda zorluk çeken vatandaşlar ise devletin sağladığı doğalgaz desteği hakkında bilgi edinmek için arama motorlarına yöneldi. Peki Doğalgaz desteği başvurusu başladı mı, ne zaman başlayacak? Doğalgaz desteği başvurusu nasıl yapılır, şartları neler? İşte 25 metreküp ücretsiz doğalgaz desteği başvuru ekranı…

11.12.2023-17:03 - (Son Güncelleme: 11.12.2023-17:03)

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından daha önce yapılan açıklamaya göre, ihtiyaç sahiplerine yönelik olarak iki dönemliğine 900 TL ile 2500 TL arasında ücretsiz doğalgaz desteği sağlanacağı bildirilmişti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılacak olan doğalgaz desteği başvuru ekranı ve şartları internet üzerinden en çok sorgulanan terimler arasında yer aldı. Öte yandan geçtiğimiz haftalarda doğalgaz desteğine zam yapıldığı da bildirilmişti. Peki Doğalgaz desteği başvurusu başladı mı, Ne Zaman başlayacak? Doğalgaz desteği başvurusu nasıl yapılır, şartları neler? 

Doğalgaz desteği başvuruları ne zaman başlayacak?

İhtiyaç sahipleri için yapılacak olan doğalgaz desteği başvuruları hakkındaki Son Dakika gelişmeleri yakından takip ediliyor. Isıl harita baz alınarak iki dönemde yapılacak olan doğalgaz desteği 900 TL ile 2500 TL arasında ödeniyordu. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan, ödemelerin 1500 TL ile 3500 TL aralığında yapılacağı müjdesini verdi.

Doğalgaz Desteği Başvuru

Doğalgaz desteği başvurusu nasıl yapılır?

Doğal gaz desteği başvuru işlemleri e-Devlet üzerinden alınıyor. T.C. kimlik numarası ve şifresiyle Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, “ Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti” sayfasına giriş yapan adaylar kimliklerini doğrulayarak başvurularını iletebilirler.

Doğal gaz yardımı ödemeleri hak sahiplerinin PTT kartına yatırılmaktadır. Başvuru sonucu hak sahibi durumunda olan kişiler PTT’ye doğalgaz faturalarını ibraz ederek destekten yararlanacak.

Doğalgaz desteği başvuru şartları neler?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca hayata geçirilen "Doğalgaz Tüketim Desteği" programından hanelerin faydalanabilmesi için başvuru sahibinin;

Türk vatandaşı olması,

e-Devlet Kapısı üzerinden destek programına başvuruda bulunması,

doğal gaz arzı sağlanan ilçe/beldede ikamet ediyor olması,

ikamet adresinde ön ödemeli ya da faturalı sayaca bağlı bir doğal gaz aboneliği bulunması,

ödenecek faturasının mesken abone grubuna ait olması ve hakkında ilgili SYD Vakfınca hak sahipliği kararı verilmesi şartları aranıyor.

Kürşat Muratcan Kılıç
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal