Dışişleri Bakanlığından Atatürk Heykeli Saldırısına Sert Tepki

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Washington'da, Türk büyükelçilik konutu önünde yer alan Atatürk heykeline saldırıya karşın, "Bu menfur eylemin failleri hakkında soruşturma başlatılması için Washington Büyükelçiliğimiz tarafından ABD makamları nezdinde gerekli girişimler yapılmıştır" dedi.

29.06.2020-21:01 - (Son Güncelleme: 29.06.2020-21:01)Dışişleri Bakanlığından Atatürk Heykeli Saldırısına Sert Tepki

Bakanlık Sözcüsü Hami Aksoy, Türkiye'nin Washington Büyükelçilik konutu önünde yer alan Atatürk heykeline asılan bez pankartla ilgili yazlı açıklamada bulundu.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün hatırasına ve Türk tarihine bu tür çirkin eylemlerle gölge düşürülemeyeceğini kaydeden Aksoy, açıklamasında şunları kaydetti:

"Dünya tarihindeki müstesna konumu tartışmasız olan Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aziz hatırasına ve şanlı tarihimize bu gibi çirkin eylemlerle gölge düşürülemeyeceği muhakkaktır. Bu menfur eylemin failleri hakkında soruşturma başlatılması için Washington Büyükelçiliğimiz tarafından ABD makamları nezdinde gerekli girişimler yapılmıştır."

Washington'da perşembe günü Türk büyükelçilik konutu önündeki Atatürk heykeline yönelik saldırıda, heykelin üzerine İngilizce "Evet, insanlığa karşı işlenen suçlardan suçluyum" yazılı pankart asılmıştı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR