Dışişleri Bakanlığı, Selanik Başkonsolosluğu Görevlisinin Aracının Yakılmasına Tepki Gösterdi

Dışişleri Bakanlığı, Selanik Başkonsolosluğu görevlisinin aracının yakılmasına tepki gösterdi. Açıklamada, "Yunan makamları nezdinde sözlü ve yazılı girişimlerde bulunuldu, tedbir alınması istendi" denildi.

24.12.2019-00:31 - (Son Güncelleme: 24.12.2019-00:28)Dışişleri Bakanlığı, Selanik Başkonsolosluğu Görevlisinin Aracının Yakılmasına Tepki Gösterdi

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy’un Selanik Başkonsolosluğu görevlisinin aracının kundaklanması hakkındaki soruya cevabı şöyle:

"Selanik Başkonsolosluğumuz görevlisinin özel aracının bugün (23 Aralık) sabaha karşı kundaklanmasını şiddetle protesto ediyoruz.

Bu vahim hadiseye ilişkin tepkimiz, gerek Bakanlığımızca Ankara’da Yunanistan Büyükelçisi, gerek Atina Büyükelçiliğimizce Yunan makamları nezdinde gösterilmiş olup, gerekli sözlü ve yazılı girişimlerde bulunulmuştur.

Yunanistan’daki diplomatik personelimize ve mal varlıklarına yönelik benzer olaylar maalesef son yıllarda artmaya başlamıştır.

Yunan makamlarından, bu tür eylemleri engellemelerini ve misyonlarımız ile personelinin korunmasına yönelik tüm gerekli tedbirleri almalarını, bu olayların faillerini yargı önüne çıkararak, hak ettikleri şekilde cezalandırılmalarını bekliyoruz."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR