Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu! Tüm Teröristleri Temizleyinceye Kadar Mücadelemizi Sürdüreceğiz

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İdlib'deki saldırıda şehit düşen Türk askerlerine Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa dileyerek, "İçeride nasıl temizlediysek, nerede olursa olsun, tüm teröristleri temizleyinceye kadar mücadelemizi sürdüreceğiz." dedi.

10.02.2020-23:11 - (Son Güncelleme: 10.02.2020-23:05)Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu! Tüm Teröristleri Temizleyinceye Kadar Mücadelemizi Sürdüreceğiz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Karadağ'a gerçekleştirdiği iki günlük resmi ziyareti kapsamında, başkent Podgorica yakınlarındaki Mehmed Fatih Medresesi'nde Karadağ İslam Birliği Başkanı Rifat Fejzic ile görüştü.

Görüşmenin ardından medresenin konferans salonunda, Karadağlı Müslüman temsilciler, medrese öğrencileri, Türk vatandaşlar ve Türkiye mezunlarıyla buluşan Çavuşoğlu, buradaki konuşmasında, dost ve müttefik Karadağ'ı ziyaret etmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Çavuşoğlu, Karadağ'a gelmeden önce görüştüğü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da selamlarını ileterek, "Bugün 5 şehidimiz var. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. İçeride nasıl temizlediysek, nerede olursa olsun, tüm teröristleri temizleyinceye kadar mücadelemizi sürdüreceğiz Allah'ın izniyle." ifadelerini kullandı.

"Yarın yoğun bir gündemimiz var"

Her zaman olduğu gibi zor günlerde de Türk halkı ve devletiyle olan Karadağ halkına teşekkürlerini ileten Çavuşoğlu, "İlişkilerimiz ve iş birliğimiz her alanda güçleniyor. Yarın yoğun bir gündemimiz var." dedi.

Çavuşoğlu, medreseden önce Tuzi şehrindeki tarihi Nizam Camisi'ni de ziyaret ettiğini anımsatarak, "100 yıl sonra tekrar ihya ettiğimiz camimizi görünce duygulandık. Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a ve TİKA'mıza çok teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Türk iş adamlarını, Karadağ'a daha fazla yatırım yapmaları noktasına teşvik ettiklerini söyleyen Çavuşoğlu, Türk iş insanlarından, Podgorica Büyükelçiliğinin girişimi olan, Türkiye-Karadağ İş Platformu'nu desteklemelerini istedi.

Çavuşoğlu, yurt dışında yaşayan akraba topluluklar ve soydaşların da Türk dış politikasının öncelikleri arasında bulunduğunu vurgulayarak, "Karadağ'daki Müslüman kardeşlerimizin hemen hemen her birinin Türkiye'de bir bağı, yakını, tanıdığı var. Dolaysıyla Karadağ'daki Müslüman kardeşlerimizin huzuru, bizim de huzurumuzdur." değerlendirmesinde bulundu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR