Didim’de Helikopter Destekli Mülteci Operasyonu: 25 Düzensiz Göçmen Yakalandı

Aydın'ın Didim ilçesinde Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığı ile Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü KOM Grup Amirliği ekiplerinin helikopter destekli operasyonunda 25 düzensiz göçmen ile bir göçmen kaçakçısı yakalandı.

20.05.2019-19:44 - (Son Güncelleme: 20.05.2019-19:36)

Aydın'ın Didim ilçesinde Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığı ile Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü KOM Grup Amirliği ekipleri helikopter destekli operasyon düzenledi.

DÜZENSİZ GÖÇMENLER HELİKOPTERLE TESPİT EDİLDİ  

Düzenlenen operasyonda, İlçe Emniyet Müdürlüğü KOM ekipleri tarafından düzensiz göçmen kaçakçısı yakalandı. Yapılan aramalarda düzensiz göçmenler bulunamadı. Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığına yapılan bilgilendirmede, düzensiz göçmenlerin denizde olabilecekleri ihbarının üzerine bölgeye sahil güvenlik botu ve helikopter yönlendirildi. Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığınca düzensiz göçmenlerin bulunması amacıyla bölgeye karada arama çalışmalarına destek vermesi için arazi aracı yönlendirildi. Helikopter tarafından bölge havadan taranırken, Didim Tekağaç Burnu doğusunda yer alan İmbat Koyu mevkisinde yeşillik alana saklanmış düzensiz göçmenler tespit edildi.

GÖÇMEN KAÇAKÇISI GÖZALTINA ALINDI  

Sahil Güvenlik ve Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü KOM ekiplerinin koordineli çalışmasıyla,  deniz yoluyla yasa dışı yollardan kaçma girişiminde bulunan 10 Suriye, 1 Filistin, 5 Orta Afrika, 7 Kongo ve 2 Mali uyruklu toplam 17 erkek, 6 kadın ve 2 çocuk olmak üzere 25 düzensiz göçmen ile düzensiz göçmen kaçakçısı yakalandı. Düzensiz göçmenler, gerekli işlemlerin yapılması için Didim İlçe Emniyet Müdürlüğüne gönderilirken, göçmen kaçakçısı gözaltına alındı.

Son Dakika Gündem Haberleriiçin aşağıya kaydırın.


YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR