Devlet erkanı Anıtkabir’de: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 100. yıl sözleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğindeki devlet erkanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Anıtkabir’e ziyarette bulundu. İşte detaylar…

29.10.2023-12:21 - (Son Güncelleme: 29.10.2023-12:21)

Cumhuriyet’in ilanının 100. yıl dönümü dolayısıyla yurdun dört bir yanında kutlamalar gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyet Anıtkabir'i ziyaret ediyor.

Erdoğan, Atatürk'ün mozolesine kırmızı ve beyaz karanfillerle süslü çelengi bıraktı. Devlet erkanı daha sonra saygı duruşunda bulundu.

Anıtkabir özel defterini imzalayan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı;

Aziz Atatürk, milletçe en büyük eserim dediğiniz Türkiye Cumhuriyeti'nin 100 yıldönümüne ulaşmanın gururunu yaşıyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Anıtkabir

Zat-ı alinizi, silah arkadaşlarınızı, aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle yad ediyoruz. Her bir anı ülkemize hizmetle geçen 21 yıllık iktidarımızda emanetlerinize sahip çıktık. Cumhuriyetimiz hiç olmadığı kadar güvendedir, emin ellerdedir. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.

Beştepe’de tebrikleri kabul edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde "Cumhuriyet'in 100. Yılında 100 Eser" isimli yağlıboya resim sergisinin açılışına katılacak, Cumhuriyet Bayramı tebriklerini kabul edecek ve resepsiyon verecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19.23'te saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından 100. Yıl Hitabı'nı gerçekleştirecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan davet

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medyada paylaştığı mesajda, saat 16.00'da yediden yetmişe herkesi İstanbul Boğazı'na davet etti.

Erdoğan mesajında şu ifadelere yer verdi:

Cumhuriyetimizin 100'üncü yaşının heyecanını, gururunu yaşadığımız bu tarihî günde, İstanbul Boğazı'nda dron, havai fişek ve ışık gösterileri gerçekleştirecek, 100 savaş gemimizle, savaş uçaklarımızla muhteşem bir geçit töreni icra edeceğiz.

Yediden yetmişe milletimizin her bir ferdini, yanlarında bayraklarıyla saat 16.00'dan itibaren İstanbul Boğazı'na davet ediyorum

Kürşat Muratcan Kılıç
muratcankilic@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal