Devlet Bahçeli'den İran-İsrail gerilimi açıklaması: "Tiyatrodan başka bir şey değil"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli, yerel seçimlerin ardından ilk kez parti içi toplantıda konuşarak, seçim sonuçlarını ve Türkiye'nin dış politika gündemini değerlendirdi.

16.04.2024-14:56 - (Son Güncelleme: 16.04.2024-14:56) Devlet Bahçeli'den İran-İsrail gerilimi açıklaması: "Tiyatrodan başka bir şey değil"

Bahçeli, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından partisinin durumunu ve seçim sonuçlarını değerlendirdiği konuşmasında, "Yerel iktidar olduk diyenler hayal alemindedir" şeklinde ifadeler kullandı. Bahçeli, seçim sonuçlarını kabullenmeyen ve manipülasyon iddialarında bulunan kesimlere sert eleştirilerde bulunarak, MHP'nin seçimlerde aldığı sonuçların net olduğunu vurguladı.

İran-İsrail gerilimi ve Bahçeli'nin tiyatro yorumu

Bahçeli'nin konuşmasında dikkat çeken bir diğer konu ise İran ve İsrail arasındaki gerilimdi. Bahçeli, bu gerilimi "tiyatrodan başka bir şey değil" şeklinde nitelendirdi. İran ve İsrail arasındaki gerilimin, bölgesel güç dengelerini sarsma ve uluslararası ilişkilerde yeni bir dinamik oluşturma amacı taşıdığını belirterek şu açıklamada bulundu:


Bahçeli'nin konuşması şu şekilde paylaşıldı:

"İnsanından kopan siyasetçinin kaderi sonunda dibe çakılmaktır. Siyasetin ekseni akıl, enerjisi ahlaktır. Bulmayı amaçladığımız hazine milletimizin vicdanındadır.

Hiç kuşkusuz egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir. Millet ne diyorsa saygımız ve sadakatimiz tamdır ve tartışmasızdır. MHP, Türkiye ve Türk milletine varlığını adamış, siyasetçinin değil seçmenin mutluluğu her zaman gaye eylemiştir.

Her birimizin vazifesi kafa karıştıran, ortamı bulandıran zihniyetin kara propagandasına aldırmadan halkın yolunda arkamıza bakmadan hızlı adımlarla yürümektir. Biz görevimizin farkındayız. Yapacaklarımızın şuurundayız. Türk milletini layık olduğu yüksek mevkiiye ulaştırmalıyız.

Ters akıntılara göğüs germeliyiz. Türk siyaset yapısını taleplere göre yeniden ele almalı, yeni anayasa ile taçlandırmalıyız. Türk devrinde insanımızın mutlu olacağı dönemin kapılarını el birliği ile açmalıyız. Sosyal ve ekonomik ihtiyaçlara cevaplar hazırlayarak kalıcı reformları hayata geçirmeliyiz. Fiyat ve finansal istikrarı artırarak, adil ve insani paylaşımı canlandırarak Türkiye ekonomisini zincirlerinden kurtarmalıyız.

Bunu yapacak irade MHP ve Cumhur ittifakında mevcuttur. Kısır çekişmeleri bir kenara bırakmalıyız. Türkiye hepimizindir, hepimizin ortak vatanı. Farklı başkentlerin sunduğu kurtuluş reçetelere Türkiye'yi bir adım öteye götüremez.

MHP Türkiye'nin elde ettiği demokrasiye gönülden bağlıdır. Temel hak ve hürriyetlere saygı duymaktadır MHP. Hukukun üstünlüğüne inanmaktadır. Din ve vicdan özgürlüğünü savunmaktadır. Geleceğin süper gücü Türkiye'dir. İstanbul'un fethinin 600. yılı olan 2053'te bu ideal gerçekleşecektir.

14 Mayıs-28 Mayıs 2023 tarihlerinde yapılan seçimlerinden 10 ay sonra bu defa da yerel seçimler için sandık başına gittik. Milletimizin hür iradesiyle verdiği kararlarına saygılıyız. Yerel seçimlerin doğası ile Genel seçimlerin doğası farklıdır, ikisini birbirine karıştırmak yanlıştır. Genel seçimlerde partiler öndedir.

31 Mart Yerel seçimlerinden sonra el değiştiren bir iktidar yapısı yoktur. Yerinde sayan bir Türkiye yoktur, olması da söz konusu değildir. Türkiye'de iktidar tektir o da Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'dir.

Yerel iktidar olduk diyenler hayal alemindedir. Katılım oranı düşüktür, milli irade tam yansımamıştır.

İran İsrail gerilimi dikkatlerin Gazze'den koparılması için planlanan bir tiyatrodur. Adeta Gazze katliamının perdelenmesi, dikkatlerin farklı yöne çekilmesi için iki devletin ön planda olduğu tiyatro gösterisi sahnelenmiştir.

Kiev ile Moskova İstanbul’da el sıkışmalı; 3. Dünya Savaşı senaryosunu tedavüle sokan, nükleer savaştan bahseden zalimlerin tezgahını boşa çıkartmalıdır. Yeni bir dünya savaşı cinayettir."


Ceren Pekşen
cerenpeksen@haber365.com
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal