Dev projede ikinci aşama başlıyor: Başvurular yarından itibaren alınacak

Sosyal konut projesinde ikinci aşama olan arsa satışlarının başvuruları yarından itibaren başlıyor. Başvurular 7 Kasım 2022 tarihine kadar sürecek. Detaylar haberimizde...

09.10.2022-09:29 - (Son Güncelleme: 09.10.2022-09:29) Dev projede ikinci aşama başlıyor: Başvurular yarından itibaren alınacak

Dev sosyal konut projesinin ikinci adımı olan ‘’İlk Evim Arsa’’ başvuruları 10 Ekim 2022 Pazartesi (Yarın) tarihinden itibaren başlayacak. 100 bin konut arsası için yapılacak başvurular için başvuru yapılan arsanın bulunduğu ilde yaşama ve 16 bin TL’nin altında aylık gelir şartları istenecek. Arsa başvuruları 7 Kasım 2022 tarihine kadar sürecek.

Dev projede ikinci aşama başlıyor

Başvurularının Ziraat Bankası üzerinden alınacağı arsa başvurusunun bedelinin 500 TL olduğu açıklandı. Yarın başlayacak olan bir diğer proje olan ‘’İlk İşyerim’’ projesine ise başvurular 7 Kasım 2022 tarihine dek E-Devlet üzerinden ve İl Merkezlerinde Halk Bankası, ilçelerde ise Ziraat Bankası şubelerinden 10 bin işyeri için başvurular alınacak.

TOKİ arsa başvuruları

Başvurularda Projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olma veya o il sınırlarında faaliyette bulunuyor olma şartları aranacak. İlk İşyerim için ise başvuru bedeli 2 bin TL olacak.

Başvuru şartları nelerdir?

Arsa başvuruları için istenen şartlar şu şekilde:

- 18 yaşını doldurmak 

- TC vatandaşı olmak.

- O belediye sınırları içerisinde ikâmet etmek. Tahsis edilecek arsalar, büyükşehir merkez ilçelerden herhangi birisinde ise merkez ilçelerden herhangi birisi sınırı içinde ikâmet etmek. Diğer belediyelerde ise arsa tahsisi öngörülen belediye sınırları içerisinde ikâmet etmek.

- Yoksul ve dar gelirli olmak.

- Arsa tahsis edilecek kimselerin, kendisinin, eşinin veya ergin olmayan çocuğunun herhangi bir belediye sınırı içinde ev yapmaya müsait arsaya veya herhangi bir yerde bir ev veya apartmanın ayrı bir dairesine karşılık olan arsa payına sahip olmaması.

- Gecekondu Kanunu ve Uygulama Yönetmeliği hükümleri uyarınca yapılmış olan uygulamalardan daha önce faydalanmamış olmak.

- Başvuru bedeli olarak 500 TL yatırmak

Kürşat Muratcan Kılıç
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal