Depremzedelere seçim baskısı devam ediyor: Şehri terk etmek zorunda kaldılar

14 Mayıs seçimlerinde önemli bir kısmı Cumhur İttifakı’na oy veren depremzedeler, muhalefet kanadının etkili olduğu yerlerde psikolojik baskı görmeye devam ediyor. Son olarak İzmir'e yerleşen anne ve teyzesinin uğradığı psikolojik şiddeti sosyal medyadan paylaştı.

20.05.2023-16:59 - (Son Güncelleme: 20.05.2023-18:28)

Geçtiğimiz Pazar günü yapılan seçimlerde oyunu Cumhur İttifakı ve Recep Tayyip Erdoğan yönünde kullanan depremzedeler, ülke genelinde psikolojik bir baskı altına alınmaya başlandı. Son olarak İzmir'e yerleşen anne ve teyzesinin uğradığı psikolojik şiddeti sosyal medyadan paylaştı.

Depremzedelere seçim baskısı devam ediyor

YSK'nın kesin sonuçlarına göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçerli oyların yüzde 49,52'sini, Yedili Masa'nın desteklediği Kemal Kılıçdaroğlu ise yüzde 44,88'ini aldı.

6 Şubat'ta deprem felaketini yaşayan illerden ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'a büyük destek gelirken, İzmir’de bir depremzede yakını annesi ve teyzesinin yaşadığı muamele ise sosyal medyada gündem oldu. 

İzmir Depremzede

Deprem sonrası annesi ve teyzesinin İzmir'e yerleştiğini aktaran depremzede yakını, teyzesinin gittiği manavda hakaretlere maruz kaldığını, annesinin ise komşularından psikolojik şiddet gördüğünü belirterek muhalefete tepki gösterdi.

Evine geri döndü

Organize kin ve düşmanlığa muhatap olan depremzedeler ise çareyi Adıyaman'a geri dönmekte buldu. İşte depremzede yakınının o sitemi:

İzmir Depremzede-1

Ananem ve teyzem depremden sonra İzmir’e yerleşti. Dün teyzem manava gitmiş ve çok ağır hakaretlere maruz kaldığı için parasını ödediği şeyleri dahi almadan eve dönmüş.

Ananem, seçim gününden beri komşular nefret saçıyor, esnaf deli gibi saldırıyor burda durmamız mümkün değil artık dedi. Yarın Adıyaman’a dönüyorlar.

İnsanlık; 40 bin kişilik trol ordusuyla algı oluşturup yalanlar uydurmaya, kıytırık ve köksüz oluşumlarla ‘’dünyayı kurtarıyoruz’’ imajı yaratmaya, zır cahil,izansız ve ruh hastası bir güruhla ‘’hoşgörülüyü’’ oynamaya benzemiyor ciddi bir maliyeti var.

O maliyeti karşılayacak vicdan, merhamet, ahlak da sizde yok bizde var. (Kaynak: Haber7)

Kürşat Muratcan Kılıç
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal