Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Bugün Toplanıyor: Masada Ekonomi Ağırlıklı 7 Önemli Konu Başlığı Var! 

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, 2 haftalık aranın ardından bugün toplanıyor. Beştepe'deki toplantıya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlık edecek. Masada 7 önemli konu başlığı var.

16.02.2022-09:55 - (Son Güncelleme: 16.02.2022-10:16)Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Bugün Toplanıyor: Masada Ekonomi Ağırlıklı 7 Önemli Konu Başlığı Var! 

Kabine toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak. Kabine'nin ana gündeminde ekonomik gelişmeler olacak. 

Masada, temel gıdada KDV indiriminin yer aldığı teşvik ve tedbir paketinin piyasalara nasıl yansıdığı, fahiş fiyat uygulamasında atılacak adımlar ve Ukrayna ile Rusya arasındaki gerilim de dâhil olmak üzere 7 kritik başlık yer alıyor.

KDV İNDİRİMİNİN PİYASALARA NASIL YANSIDIĞI DEĞERLENDİRİLECEK 

Ekonomideki gelişmeler kabine toplantısının ana gündem maddesi olacak. Temel gıda ürünlerinde uygulanan KDV indiriminin de yer aldığı yeni teşvik ve tedbir paketinin piyasalardaki durumu değerlendirmeye alınacak. Özellikle fahiş fiyat uygulaması ve enflasyonla mücadelede atılacak adımlar hakkında görüş alışverişinde bulunulacak. 

UKRAYNA-RUSYA GERİLİMİ ELE ALINACAK 

Ukrayna ile Rusya arasında giderek artan gerilim diğer bir gündem başlığı olacak. Bölgede tansiyonun düşürülmesi için hem Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hem de kurmaylarının yürüttüğü temaslar görüşülecek. Rusya Devlet Başkanı Putin'in Türkiye ziyaretine ilişkin hazırlıklar ele alınacak. 


İSRAİL CUMHURBAŞKANI'NIN TÜRKİYE ZİYARETİ DE MASADA 

Bugün gerçekleştirilecek kabine toplantıda, Birleşik Arap Emirlikleri ile ilişkiler ve İsrail Cumhurbaşkanı'nın gelecek ay gerçekleşecek Türkiye ziyareti de değerlendirilecek. 

DIŞ POLİTİKA ADIMLARI DA KONULAR ARASINDA 

Ermenistan ile özel temsilciler düzeyinde yürütülen görüşmelerde gelinen son durum gözden geçirilecek. Yunanistan'ın Ege'de gayri askeri statüdeki adalara yönelik ihlalleri ve ihlallere karşı yürütülecek olan politikalar incelemeye alınacak. Kabine toplantısında yurt içi ve sınır ötesinde yürütülen terörle mücadele operasyonları ve koronavirüs salgınına yönelik adımlar değerlendirilecek. 

ERDOĞAN MİLLETE SESLENİŞ KONUŞMASI YAPACAK 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının ardından 'Millete Sesleniş' konuşması yapacak.

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal