Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Batıya İki Yüzlülük Vurgusu!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3. Afrika Ülkeleri Dini Liderler Zirvesi'nde, Türkiye-Afrika ilişkilerine değinirken, Ruanda Soykırımı'na işaret etmeden geçemedi.

19.10.2019-12:17 - (Son Güncelleme: 19.10.2019-12:32)

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3. Afrika Ülkeleri Dini Liderler Zirvesi'ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmasında Türkiye-Afrika ilişkilerine değinirken, Ruanda Soykırımı'na işaret etmeden geçemedi.

Konuya ilişkin olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Çabalarımız neticesinde, Türkiye-Afrika ilişkilerini 15 yıl önce hayal dahi edilemeyecek bir seviyeye getirdik." diye konuştu ve şöyle devam etti:

"Kıtada göreve geldiğimizde 12 olan büyükelçilik sayımızı 42'ye çıkardık." diyen Erdoğan, "Mezun ettiğimiz 10 bin 480 öğrenci, Türkiye'nin gönül elçileri olarak Afrikalı kardeşlerimize hizmet ediyor."

"Ruanda Soykırımı'nın Faili Ülke Bellidir'

Batılı ülkelere yönelik keskin konuşan Erdoğan, "Afrika'nın ayağa kalkmasını, muazzam potansiyelini hayata geçirmesini, kıtanın tamamında barışın hakim olmasını arzu etmiyorlar." dedi.

"Ruanda Soykırımı'nda hangi sömürgeci devletin parmağı olduğunu herhalde sizler benden daha iyi biliyorsunuz." ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Batı dünyası ve BM, Ruanda'da tam üç ay boyunca 800 bin insanın vahşice öldürülmesini sadece seyretmiştir." açıklamasını yaptı.

Erdoğan, "Bugün bize hak, hukuk ve özgürlük dersi verenlerin neredeyse tamamının geçmişinde ya katliam ya işgal ya da sömürgecilikle lekesi vardır." diye konuştu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağıya kaydırınız.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR